Katedrála z 55 000 LED světel zářila na kilometry daleko

Mgr. Sandra Vasková
2.2.2012
  • Technika

Ghent Light Festival - tady byla tato nádhera k vidění! O parádní světelnou show se postarala italská společnost Cagna Illumiations, která před pár dny rozzářila město Belfortstraat v Belgii. Hosté byli svědkem nejkrásnější světelné podívané, jakou kdy spatřili.

Ozdobená katedrála byla famózní. Stala se třešničkou na dortu tohoto festivalu, který se letos odehrál ve znamení štěstí, údivu a hudby, byl také inspirován spisovatelem z Ghentu - Maurice Maeterlinckem. V čem tedy tkvěl ten velkolepý světelný boom? Uvedená italská společnost ozdobila gigantickou kolonádu 55 tisíci LED žárovkami, které svítily tak jasně, že byly vidět na kilometry daleko. Spořivci však nemusí kroutit pohoršeně hlavou, celá instalace totiž spotřebovala pouhých 20 kilowatt/h. Světlem oděná katedrála je 28 metrů vysoká ve stylu románské a renesanční architektury. Takhle však dostala zcela jiný šmrnc.

Projekt se stal jedním z nejpůsobivějších za poslední dobu. Základní společnost Luminarie de Cagna byla založena již v roce 1930 jako rodinný podnik, který osvětloval místní budovy a náměstí za pomoci oleje a karbidových lamp, a to především při slavnostních příležitostech. Postupem času a díky vývoji technologií i ona přešla k elektrickému osvětlení a od roku 2006 se intenzivně zabývá studiem a využitím LED osvětlení, které používá i při podobných projektech.  U této příležitosti byly žárovky spojeny dohromady do jednoho ohromného závěsu, aby zajistily osvětlení celých ulic.

Zdroj a foto: www.odditycentral.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30