Kavárna politá čokoládou

Bc. Lucie Drahošová
12.10.2012
  • Interiér

Příjemný interiér je pro chod podniku stejně důležitý jako dobrá nabídka a příjemný personál. Pokud jde o bod číslo jedna, kavárna v polském městě Opole se doopravdy vytáhla - tedy spíše designéři studia Bro.Kat, kteří se inspirovali lahodnou čokoládou, a ponořili do ní všechny stěny.

Přestože kavárnička, kterou najdete v polském Opole, má pouhých 30 metrů čtverečních, pokud jde o interiér, předčí většinu prostorově výraznějších podniků. Designéři si totiž dali doopravdy záležet, a nejen že vytvořili celek velmi stylový, navíc byli originální, a ještě se dovedli držet tématiky prostředí kaváren, kam si chodíme vychutnávat kávička, kapučína, horké čokolády, dortíky i všemožné jiné laskominy.

V čem tedy tkví největší tahák celého interiéru? Nečekejte převratný nábytek ani barevné kombinace - jsou to stěny! Ty totiž od shora pokrývá jednovrstvá či dvouvrstvá dekorace simulující rozpuštěnou čokoládu stékající líně dolu. Stěna pod dekorací je bílá, cihlová, takže na struktuře bílých cihliček jednolitá tmavě hnědá vlna „čokolády" skvěle vyniká. Mimo to ale při pohledu ke stropu objevíte další, volně visící prostorové bílé kapky, připomínající kapky mléka - ty tvoří lampy na dlouhém závěsu, jejichž primárním úkolem je osvětlovat prostor.

Celý interiér kavárny je laděn do tónů hnědé, bílé, černé, krémové, případně s drobnými prvky v lesklém stříbrném kovu. Vše působí čistě, jednoduše, až téměř minimalisticky. Praktičnost zde přitom také hraje svou roli, zejména díky omezenému prostoru. I ten ale designéři oproti původní dispozici zvětšili, a to téměř na dvojnásobek, díky mezipatru, které se nachází nad barem a kuchyňkou.

Zdá se, že za kvalitními designéry nemusíme cestovat přes půlku světa, stačí se trochu porozhlédnout u sousedů, a můžete objevit takové profesionály, jako jsou Roma Skuza a Bogna Polanská z polské firmy Bro.Kat.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30