Kdo vyhrál soutěž Mladý obal 2012?

admin
7.6.2012
  • Události

Ve čtvrtek 31. května byly v pražském klubu NoD slavnostně vyhlášeny výsledky mezinárodní soutěže v obalovém designu Mladý obal 2012. Soutěžící z celého světa zasílali práce s čajovou tematikou, vítězové si odnesli finanční dary i věcné ceny. Výstava nejlepších prací potrvá v Galerii/CZD až do 22. června.

Společnost Model Obaly oznámila výsledky již 17. ročníku soutěže určené mladým tvůrcům do 30 let z celého světa. Letošní ročník populární soutěže přilákal rekordní počet 855 účastníků z 41 zemí světa. Porota zasedla začátkem dubna ve složení Jan Činčera (Studio Činčera), Lukáš Fišárek (Oficina), Michal Richtr (Dynamo Design), Yvonne Niewerth a Ondřej Eliáš (Designend).

Tématem byl v letošním roce čaj. Kromě tématu, které se každý rok mění, je pro soutěžící určující zaměření soutěže na obaly z papíru.

Soutěž byla opět hodnocena ve dvou kategoriích. Do skupiny studentů vysokých škol a mladých designérů do 30 let se přihlásilo 460 tvůrců. Vítězkami se stala dvojice designérek z Chorvatska, Katarina Matković a Tihana Pecirko, jež porotu přesvědčila svým univerzálním papírovým kalíškem Jen můj šálek čaje, který umožňuje vychutnání každodenního šálku oblíbeného čaje v každé situaci. Vítězky byly odměněny částkou 30 000 Kč a dalšími věcnými cenami od partnerů soutěže. Kromě tří vítězných pozic byla v této kategorii udělena i speciální Cena Slovenského centra dizajnu.

Vítězství v kategorii středních škol putuje již potřetí v řadě do Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Nejvyšší příčku získal Matěj Picek se svojí prací FruiTea.

Ceny vítězům jednotlivých kategorií předávali: Radovan Wicha, marketing manager společnosti Model Obaly a iniciátor soutěže Mladý obal, Jan Činčera, přední český obalový designér a dlouholetý předseda soutěže a dále členové letošní poroty grafický a motion designér Lukáš Fišárek a průmyslový designér Ondřej Eliáš.

Finanční odměny (30 000, 10 000 a 7 000 Kč pro vítěze vysokoškolské kategorie a dále 20 000, 5 000 a 3 000 Kč pro vítěze kategorie středních škol) věnovala společnost Model Obaly, vyhlašovatel soutěže. Výherci dále obdrželi následující věcné ceny: knihy o umění a designu od nakladatelství Kant, dárkové čajové balíčky od společnosti Pickwick, poukázky do fotobanky Pixmac, předplatné a dárkové balíčky od vydavatelství Font, knihy a volné vstupenky od Uměleckoprůmyslového muzea, dárkové balíčky a poukázky do pražského bistra Kidó, knihy a volné vstupenky do Národního technického muzea, předplatné časopisu Designum Slovenského centra dizajnu a předplatné časopisu Packaging.

Výstava 64 nejlepších prací 17. ročníku Mladého obalu je k vidění v Galerii/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1 od 5. do 22. června.

Od 1. do 19. srpna bude výstava ke zhlédnutí také v Satelitu, Slovenském centru dizajnu v Bratislavě.

Autory čajové výstavní instalace jsou designéři ze skupiny Mančaft Lucie Smyslová, Jiří Toman a Michal Kukačka. Katalog 17. ročníku Mladého obalu graficky ztvárnila grafická designérka Radka Pitrmucová. Autorem papírové trofeje, kterou byl obdarován každý z vítězů, je Jan Činčera.

18. ročník soutěže Mladý obal bude vyhlášen na podzim roku 2012. Veškeré informace bude možné nalézt na stránkách soutěže: www.mlady-obal.cz

Zdroj a foto: www.mlady-obal.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30