Knihovna Bookworm je víc než jen úložiště knih

Bc. Lucie Drahošová
3.12.2012
  • Design

Knihovna je pro mnohé z nás nutným kusem nábytku pro uskladnění těch několika desítek spisů, které jsme si za život oblíbili, dostali, nebo koupili v naději, že se k nim jednou dostaneme. Knihovna ale může být i lákadlem pro oko, nejnápaditějším kouskem nábytku v místnosti, středem vašeho interiéru a inspirativním prostorem. Pokud je to třeba Bookworm, fenomenální knihovna z dílny nizozemských tvůrců.

Nizozemské designové studio Atelier 010bourá veškeré mýty o nudných knihovnách a nezáživném čtení. Přišlo totiž z fenomenální knihovnou Bookworm (v překladu „Knihomol"), která promění v knihomola i svátečního čtenáře komiksů. Bookworm je totiž designové neskutečně hravá, kreativní, odvážná a veselá barvami i tvary, a zároveň nabízí kromě polic pro knihy i prostor pro čtenáře - pohodlné posezení přímo uprostřed světa knih.

Bookworm na první pohled poutá svým spirálovým tvarem, kdy se jakoby dvě police obtáčejí shora do šišatého tvaru, až se vrátí nazpět do výšky a vytvoří začátek druhého závitu spirály. Zatímco horní police je oranžová, dolní je zelená. Jakoukoliv pravidelnost v tomto kousku nábytku tedy nehledejte. Dokonce ani vzdálenost mezi oběma policemi nezůstává konstantní, a libovolně se mění. Díky tomu však alespoň v knihovně najdou prostor knihy všech velikostí.

Kromě polic formujících linie knihovny je nábytek tvořen ještě jednou podpěrnou ocelovou nohou, neboť police se sice v jednom místě dotýkají podlahy, ovšem vzhledem k asymetrii celého modelu je to mimo osu nábytku, a ten by tak bez podpory nebyl stabilní. Ve spirále je dále také několik příček v bílé barvě, umožňujících členění knih do sekcí, a také jednodušší manipulaci s nimi - pokud by totiž byly ve spirále volně jedna na druhé, vlivem gravitace by padaly jedna na druhou.

Vnitřní prostor spirály je volný, rozhodně ale nezůstává nevyužitý. Určen je čtenáři, který tak může najít pohodlí přímo uprostřed všech knih. Pro lepší sezení je k dispozici polštářek, pro blaho očí pak lampička v jednoduchém designu velké žárovky zavěšené na kabelu.

Zdroj a foto: http://www.contemporist.com/2012/11/22/bookworm-by-atelier-010/#more-61746

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30