Komfortní pobyt v divoké přírodě

Dagmar
29.4.2011
  • Architektura

Máte-li rádi bujnou a nezkrotnou vegetaci, hory, lesy, samotu a přesto jste nejraději jednou nohou neustále v civilizaci, jeďte na dovolenou do Norska. Architekti ze studia Jensen & Skodvin vybudovali uprostřed divoké norské přírody pozoruhodný, unikátní hotel Juvenet. Uprostřed lesů na jihozápadě, na březích řeky Valdolla, vyrostlo uskupení několika dřevěných, moderních domků, které mají vždy jednu nebo i dvě stěny celoprosklené. Každý domek reprezentuje jeden nezávislý, samostatný pokoj, ve kterém se můžete ubytovat.

Neuvěřitelné výhledy z interiéru pokojů, které jsou díky dramatické členitosti terénu umístěny tak, aby z žádného nebyl výhled na jiný, vás pohladí po duši. Prostředí, kterého jste díky mohutnému prosklení přímou součástí, se neustále mění vlivem počasí, denní doby i ročních období. Bujná, překrásná příroda poslouží jako dokonalý únik z ruchu velkoměsta, aniž byste se museli vzdát určité míry pohodlí.

Rokle Gudbrandsjuvet, která přitahuje každoročně mnoho turistů, je člověkem zasažená sice poměrně značně, ovšem vždy opatrně a s respektem. Od roku 2006 zde vzniklo mnoho naučných stezek a vyhlídkových plošin. Výstavba hotelu byla v podstatě nevyhnutelná, přesto velice komplikovaná, protože by vyžadovala silný zásah do krajiny. Architektům se však podařilo téměř nemožné. Rozdrobili pokoje na jednotlivé pavilony, které neznamenají takový zásah, jako velká hmota budovy, použili především sklo a dřevo, které jsou v místním kontextu téměř neviditelné a místa pro jednotlivé pokoje vybrali velice pečlivě tak, aby nemuseli při výstavbě pokácet jediný strom.

Zdroj a foto: e-architect.co.uk

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30