Korková eko-myš

Bc. Lucie Drahošová
22.3.2011
  • Design

Design dnes prostupuje všechna možná odvětví, a samozřejmě ani počítačový průmysl není výjimkou. Běžně si dnes můžete koupit počítače nejrůznějších barev, nebo třeba myši nejrůznějších tvarů a motivů. Co ale zatím designéři příliš neprozkoumali, jsou možnosti jednotlivých materiálů. Jako první přichází s inovací Adele Peters, a nutno podotknout, že jde o kousek promyšlený do posledního detailu - především ekologové z něj tedy skáčou radostí.

Pokud si jdete koupit myš ke svému počítači, můžete si vybírat z různých barev, velikostí, v zásadě i tvarů a motivů, ale pokud jde o materiál, téměř výhradně vám bude prodejce nabízet produkty z plastu. Pokud tedy chcete být originální, a lišit se, můžete si pořídit myš z dílny Adele Peters. Její myš Corky je vyrobena z korku, a také podle toho vypadá - povrch má naprosto klasický barevný motiv korkové struktury, jen jako na každé jiné myši nechybí kolečko pro posouvání a drobná linka oddělující pravé a levé tlačítko. Pro design pak byla přidána ještě okrajová lemující linka na přední polovině myši. Recyklovatelný materiál korku samozřejmě musí doplňovat i plastové součástky, ty jsou ale všechny vyrobeny z recyklovaného materiálu, takže je myš stoprocentně šetrná k životnímu prostředí... Aby toho ale nebylo málo, myš šetří naši planetu ještě dalším způsobem - ke svému provozu totiž nepoužívá žádnou elektřinu - kabel ani baterie, nic takového. Jediným pohonem je lidská ruka, která klikáním a pohybem myší vytváří kynetickou energii, a ta pak slouží k provozu myši Corky. Po všech stranách dokonale ekologický kousek, který se možná alespoň po technické stránce stane inspirací pro budoucí generace. Pokud jde o design, současníci by nejspíš oslněni nebyli, ale možná právě zde je prostor pro budoucí tvůrce..

Třešničkou na dortu je nakonec ještě  fakt, že je Corky mimo jiné také voděodolná, takže zvládne provoz i náročného uživatele. Výhod má tedy bezesporu celou řadu, a jistě nadchne nejednoho počítačového fandu.

Zdroj a foto: greendiary.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30