Kreativní dlažba 12x jinak

Bc. Jana Štýbnarová
12.8.2014
  • Interiér

Ať už vzorem či barvou může dlažba být svým vlastním uměleckým dílem. Už není jen neutrální běžnou věcí, podlahy si hledají své místo na výsluní a stávají se stejně důležitou součástí interiéru jako například zdi. Vyrobené z keramiky, porcelánu, vinylu a všeho mezi tím, podívejme se na 12 místností s opravdu kreativní dlažbou.

1. Pro kolekci studia Bolon ze Švédska jsou typickým tvarem křídla, pro tuto místnost použili moderní tkané vinylové dlaždice namixované z několika neutrálních šedých kusů doplněných odvážnými žlutými. Tato kombinace vytváří dynamický pohled na tuto nevšední místnost.

2. Naproti tomu kolekce Mix and Match od kanadské společnosti Céragres v barvě černé a bílé je vhodnější do světlejších místností v kombinaci s přírodním dřevěným nábytkem. Prokládané monochromatické dlaždice se vzorem a bez vzoru se stanou velkým kusem umění.

3. Hravé dlaždice TexTile Vinyl Ciomposition Tiles (VCT) od amerických Johnsonite se více hodí pro komerční využití, ale jsou efektní i v domácnostech například v kuchyních či hernách. Díky poskládání náhodného vzoru z různých barev lze vytvořit stylový vizuálně ohromující prostor.

4. Nádhernou mozaiku modrých a neutrálních dlaždic v této bílé koupelně v domě Villa Midgard vytvořilo studio DAPstockholm.

5. Efekt přírody v interiéru vykouzlí dlaždice z produkce amerických Imagine Tile, s vysokým grafickým rozlišením vypadá travní podlaha opravdu reálně. Potěší a pobaví například v dětské koupelně či v prádelně.

6. Další designový kousek představila Lindsey Lang v loňském roce, touto grafickou úpravou dlažby v elektrickém modrém vzoru dodává tradičnímu vstupu dotek moderny.

7. Ozdobou hotelu v Berlíně, kterému se přezdívá “The Music and Lifestyle Hotel” je laminátová podlaha s růžovofialovým elektrických vzorem typickým pro Karima Rashida.

8. Charakteristický šestiúhelníkový vzor od Kismet Tile v žádoucích barvách má nekonečné množství způsobů poskládání.

9. Unikátní mozaikový vzor amerického studia Tesserae Mosaic je pomalu pečlivě poskládán kousíček po kousíčku na dané místo, aby se dosáhlo kýženého vzoru. Výsledný efekt duhového víru ve sprchovém koutu je pak dechberoucí.

10. Christina Zamora představuje koupelnovou dlažbu s originálním motivem tzv. Dwell Patterns, která lze využít nejen na podlahu, ale i stěny v různých barevných kombinacích.

11. Koupelna jednoho městského domu v Londýně navržená studiem Toogood, kde se mísí klasické vybavení s netradičním vzorem podlahy a stěn ve stylu rybích kostí světlé barvy doplněné o barevné dlaždice rozbíjející fádnost vzoru.

12. Tato barevná podlaha vypadající jako zvětralé dřevo je ve skutečnosti porcelánová dlažba od australské společnosti Beaumont Tiles. Jejich kolekce Faro využívá vzhledu zkultivovaného dřeva bez třísek, je také možno si namixovat vlastní barevné kombinace.

Zdroj: www.design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30