Kreativní knihovna ve stylu puzzle

Bc. Lucie Drahošová
11.12.2013
  • Design

Máte rádi stavebnice, třeba jako je puzzle? Lákají vás rozmanité dílky, které když do sebe zapadnou, vytvoří dech beroucí komplet? Pak vás nadchne kreativní knihovna z dílny designéra Velichka Velikova. Vytvořil totiž knihovnu tvořenou z tvarově zajímavých dílů, které navíc můžete libovolně komponovat, a přitom vždy vytvářet poutavý policový systém.

Knihovna Velichka Velikova je tvořena dílky ve tvaru připomínajícím přesýpací hodiny, s tím že linie jsou však vždy oble vypouklé. Stěžejní kouzlo tohoto systému je v tom, že při střídání horizontální a vertikální polohy jednotlivých dílků do sebe tyto kousky přímo zapadají, a vytvářejí vizuálně velice atraktivní vzhled. Střídat přitom můžete polohu dílků jak u celých jednotlivých řad, tak i polohu každého jednoho dílku, kdy mezi jednotlivými dílky nevznikají žádné mezery. Stabilitu konstrukce zaručuje spojení šrouby, které je stabilní, ale důmyslně provedené tak, že šrouby nejsou téměř vidět.

Kromě variability ve skládání dílků je však výběr i v materiálech. Designér totiž tvoří dílky z polypropylenu, polyethylenu, dřevovláknitých MDF desek, překližky i dřeva. Je tedy jen na vás, jaký materiál je vám nejbližší. Varianta z polyethylenu ale navíc jako jediná nabízí možnost integrovaného světla.

Pokud jde o barvy, je škála rovněž velice pestrá, což jistě oceníte, neboť i pomocí střídání barev můžete vytvářet zajímavé kompozice. Ať už pestré, kdy se nabízí červená, žlutá či zelená, nebo decentnější - černou, bílou, a případně v dekoru dřeva. Záleží na vaší fantazii, zda využijete vodorovné či svislé barevné řady, střídavý systém, nebo třeba nějaký ornament.

Velichko Velikov prezentuje tento systém jako knihovnu, stejně tak jej ale můžete využít jako regál na drobné předměty, květiny, nebo třeba dětské hračky. Skvěle pak poslouží i jako dekorativní mezistěna.

Zdroj a foto: www.home-reviews.com

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30