Křesla alá masky: Nemo Driade

Bc. Lucie Drahošová
16.9.2013
  • Design

V dětských hlavách jméno Nemo evokuje nejspíš červenou rybku z příběhu dílny Pixar Movie, u milovníků Verneovek postavu kapitána Nema z románu Dvacet tisíc mil pod mořem, a u fanoušků bytového designu nově stylová křesla v designu masek. Italský designérský mistr Fabio Novembre totiž představil originální křesla Nemo Driade, a to dokonce i ke komerčnímu prodeji.

Obličejové masky patří neodmyslitelně ke karnevalům. Díky italskému designérovi jménem Fabio Novembre mohou být ale i svébytnou originální ale také funkční součástí interiéru. Křesla dokonale připomínající masku mima jsou totiž jedním z jeho produktů.

Křesla alá masky nesou název Nemo Driade. Jsou v bílé barvě, přičemž vnitřní stěna brady tvoří sedací plochu, a rty s nosem opěrku. Sedíte tak de facto uvnitř hlavy. Maska je neutrálního výrazu, bez úsměvu, bez emocí. Jako v každé správné masce přitom i v křeslech nechybí otvory pro oči, které jsou při sezení přibližně v úrovni ramen.

Křeslo je v bílé barvě z obou stran, ovšem ze strany určené k sezení je povrch opatřen navíc několika vlnícími se liniemi, a to zejména okolo otvorů - očí v křesle. Barva je přitom v poměrně intenzivním lesku. Výška křesla je 135 centimetrů, šířka 90 centimetrů, a hloubka 83 centimetrů. Žádný drobeček to tedy není. Celkově působí velmi bytelně a jaksi ochranitelsky, kdy uvnitř něj najdete pohodlné útočiště, jakoby až mírně objímající.

Za estetickou stránkou ale zdaleka nezaostává ani ta praktická. Křeslo Nemo Driade je určeno jak pro interiér, tak i pro exteriér, kde se stane lahůdkou pro oko všech kolemjdoucích i vašich hostů. Dobrou zprávou přitom je, že je kousek běžně prodejný, proto si jej skutečně reálně můžete pořídit. Stačí mít k dispozici necelých tisíc britských liber, a do dvaceti dní je designový kousek u vás doma.

Zdroj a foto: http://www.novembre.it

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30