Křeslo KU-DIR-KA má noh jako pavouk

Mgr. Sandra Vasková
15.10.2011
  • Design

Kdoví, proč Paulius Vitkauskas v roce 2006 zrealizoval tuto myšlenku a dal židli podobu pavouka, který ne příliš pevně stojí na svých desíti nohou. Bude to nejspíše tím, že se nejedná o klasickou židli, nýbrž o houpací, ale hodně netradiční, křeslo, které si můžete pořídit zhruba od 550 euro v černé nebo červené barvě.

Na této židli asi jen stěží zažijete pocit stoprocentní stability, je totiž skoro pořád v pohybu. Dalo by se říci, a je to také od pohledu zřejmé, že se jedná o klasický design ve futuristickém stylu. Výstižné a stručné pro houpajdu KU-DIR-KA.Ovšem ta se tak úplně s tradičními prvky houpacího křesla neshoduje. Spíš je vhodná pro tzv. tři fáze stolování, které Vám může velmi zpříjemnit a vylepšit. Jde o rovný posed a částečnou stabilitu během řeči, jemné naklánění dopředu, když zápasíme s nepoddajným jídlem na talíři a klidné opření se po vydatném, ale vynikajícím dezertu. Dokážete si tu idylku představit?

Tato řada křesílek je vhodná pro vnitřní i venkovní posezení. KU-DIR-KA dává příslib nerozbitnosti, vodotěsnosti, a je též odolná proti výkyvům teplot i poškrábání a různým oděrkám. To díky elastickému povrchu, který ji zahaluje a chrání. Nejvíce jej oceníte v efektivní „boji" proti dětem a jejich hraní. Všichni přece dávno víme, že dítka dokážou způsobit i nemožné.

Návrh této židle získal cenu Grand prix [neformate] v roce 2006 i druhou cenu BALDAI 2006. KU-DIR-KA je ztvárněna z lakované překližky a její rozměry jsou 42 x 60 x 90 cm.

Zdroj a foto : www.contraforma.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30