Křeslo z recyklovaných džín

Bc. Lucie Drahošová
11.2.2011
  • Design

Taky máte ve skříni několikatery staré džíny, které už vám jsou malé, vyšly z módy, nebo jsou už příšerně ošoupané, ale vy se jich stejně nechcete vzdát, a doufáte že ještě někdy najdou své využití? Podobný problém možná měly designérky ateliéru AtelierBLINK. Naštěstí našly pro staré džíny perfektní využití - vytvořily z nich originální kus nábytku.

The Octopus, neboli chobotnice, to je název unikátního modelu křesla, které je vyrobeno pouze z recyklovaných džín. Na rozdíl od běžného využití recyklovaných materiálů, kdy po původním zdroji není ani památky, v tomto případě dvojice návrhářek značky AtelierBLINK  nechala džíny téměř bez tknutí, pouze je spojila dohromady.

Spojením vzniklo poměrně bizarní, ale jistě pohodlné a především velmi důmyslné křeslo. Čtyři páry džín vyplněné polystyrenovými kuličkami jsou spojeny jakoby na zadní stěně křesla a nohavice směřují dopředu jako chapadla chobotnice - odtud také název.

Výhodou modelu je oproti klasickým křeslům hlavně měkkost konstrukce a také speciální tvar uzavírající sedícího dovnitř křesla, takže nesedíte na něm, ale skutečně v něm. Tvarování je variabilní - stačí jen zapojit fantazii a využít knoflíky na nohavicích dle vlastní představy. Zaujmout by vás ale mohlo spojení všech nohavic ve přední části tak, že vás nohavice doslova obejmou - ideální pokud zrovna nemáte doma drahou polovičku, která by vás objala, nebo je vám často zima, a rádi se „zavrtáváte" do křesla nebo gauče. Stylové je ale i spojení nohavic nahoře tak, že tvoří opěradlo.

Francouzský designový kousek  vypadá stylově, originálně, a je nekonečně variabilní. Navíc je vyroben z recyklovaného materiálu, takže šetrný k přírodě, a můžete si být jisti, že nikdo z vašich přátel doma stejný mít nebude.

Zdroj: geekologie.com, luxist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30