Křeslo z vlasů

Bc. Lucie Drahošová
29.6.2012
  • Design

Samsonovi dávaly podle pověsti vlasy sílu, vám nyní mohou přinést pohodlí a doopravdy jedinečný design. Konkrétně prostřednictvím kousku sedacího nábytku, který budete buď milovat, nebo nenávidět.

Bare Hair Project, tak se nazývá novátorský projekt švédské firmy Ola Giertz, která se specializuje na designový nábytek a produktový design. Pro švédské vlasové studio Studio Västra Sandgatan tentokrát stejnojmenný návrhář Ola Giertz vymyslel unikátní sedací nábytek, tvořený právě lidskými vlasy. Tuto skutečnost navíc křesílka nijak nezastírají.

Povrchovou vrstvu sedacího „polštáře", jakýsi obal, tvoří průhledná tvarovatelná plastová vrstva, která je vyrobená z recyklovaných PET lahví. Jako měkká výplň pak slouží právě ostříhané vlasy, a to různých barev, přesně takové, jak je můžete obvykle najít v odpadkových koších kadeřnictví. Zde se ale naopak budou prakticky využívat, a možná poslouží i jako výborná reklama - čím víc těchto židliček v kadeřnictví najdete, tím víc zákazníků už zde bylo ostříháno, a zkušenosti personálu jsou tedy zaručeny.

„Prostřednictvím sběru odpadu vlasů a jejich použitím pro výplň křesel se zákazník stává součástí procesu výroby nábytku. Projekt je v podstatě o hledání možností a funkčnosti v tom, co by jinak bylo považováno za ošklivé. Průhledné sedáky, zvýrazňující originalitu výplně, vytváří dynamiku produktu. Jeho barvu a tvar lze měnit v závislosti na barvě a množství výplně, což propůjčuje unikátnost každému kusu," vysvětluje autor Ola Giertz.

Nápad je to vskutku originální, a být povrch křesla potažený neprůhlednou látkou, možná by vás ani nenapadlo, že místo dutého vlákna jsou vycpávkou právě ostříhané lidské vlasy. Bohužel při průhlednosti obalu budou vlasy hlavním předmětem zájmu, a těžko říci, zda se tyto sáčky s vlasy budou těšit větší oblibě, nebo spíše vyvolávat „štítění se" sednout. Každopádně pokud se vám nápad zamlouvá, možná si příště můžete nechat zabalit u holiče ostříhané kadeře sebou, a za nějaký čas si podobný designový kousek umístit třeba do obýváku.

Zdroj a foto: www.olagiertz.se

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30