Kvalitní rodinné bydlení v Čechách

Dagmar
14.6.2011
  • Architektura

I když na našem portálu píšeme často o stavbách zahraničních, neměli bychom zapomínat ani na české luhy a háje. Pro kvalitní architekturu totiž nemusíme chodit tak daleko. V roce 2006 vyrostl v Kroměříži poslední z trojice rodinných domů, které měli za úkol ukázat českým občanům, že i za poměrně malé peníze mohou bydlet architektonicky hodnotně. Rodinný dům K3 byl vybudován na úzkém pozemku, který by mnohé odradil. Architektům ze studia ARCHTEAM se ale podařilo vystavět kompaktní, praktický a funkční dům, který pomocí šikovně zvolených prvků láká pohledy kolemjdoucích.

Na rozdíl od svých dvou předchůdců, dřevostaveb, je K3 klasicky zděný. Jeho vnější plášť zajišťuje v domě potřebnou tepelnou pohodu, rovnající se nízkoenergetickému standardu. I za přátelskou cenu, nepřesahující 3 000 000 Kč se ARCHTEAMu podařilo splnit všechna přání svých zákazníků a navíc je i něčím překvapit. Dům na první pohled zaujme vínově tónovanými skly v průčelí a garážovými vraty ve stejné barvě, krytými velkou, zavěšenou pergolou, sloužící jako přístřešek pro auta. Z druhé strany domu, směrem do soukromé zahrady, je umístěn dřevěný slunolam, chránící venkovní terasu před sluncem. Výrazným prvkem domu se stal i nerezový komín interiérového krbu.

ARCHTEAM je architektonické studio, které na poli architektury působí už 20 let. Svoje kanceláře má dnes v Praze, Brně a Náchodě, je zaměřen na komplexní projektovou činnost, tedy od studie až po realizaci. Jeho tvorba se neomezuje pouze na rodinné domy, ale i na budovy veřejné a na navrhování urbanistických celků. ARCHTEAM obdržel několik ocenění Grand Prix Architektů a také několik ocenění mezinárodních. V současné době rozšířil svůj katalog rodinných domů, kterým se snaží dokázat, že i kvalitní, moderní architektura může konkurovat tolik rozšířenému podnikatelskému baroku.

Zdroj a foto: archteam.cz

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30