Lampa Babele pro milovníky hravosti

Bc. Lucie Drahošová
10.4.2013
  • Design

Rádi si hrajete? Kdo ne! Obzvlášť když jsou k dispozici takové kreativní hračky, jako třeba stavebnice. Mít doma ale ve třiceti třeba LEGO může působit hodně divně. Pořiďte si proto raději stavebnici funkční, jejíž přítomnost v interiéru snadno obhájíte. Že si to neumíte představit? Pak jste ještě nejspíš neviděli lampu Babele...

Babele je hravé, ale funkční svítidlo z dílny nově zformovaného italského designérského studia MID (manifattura italiana design). To přineslo do designérských vod svěží vánek nejen prostřednictvím nové značky, jakých ostatně mohou být tisíce, ale především hned svou prvotinou, stolní lampou Babele. Ta staví na jednoduchosti v kombinaci s hravostí, která je však nejen vizuální, nýbrž plně funkční.

Vzhledově Babele připomíná klasickou noční lampičku se stínidlem, s tím rozdílem, že je poskládaná z drobných dřevěných kostek. Stylová dětská hračka - napadne vás možná při prvním pohledu. To jste ale na omylu! Babele vám sice umožňuje hravě si stavět s kostkami a vytvářet různé designy, zároveň je ale plně funkčním svítidlem, které poslouží při četbě, stejně jako intimní večerní osvětlení. Intenzitu světla si totiž můžete sami libovolně regulovat.

Střed lampy je tvořen svítícím válcem, jenž svítí konstantní intenzitou. Kolem něj ale můžete libovolně skládat (navlékat) dřevěné kostky nepropouštějící světlo, a tím jeho intenzitu regulovat, případně jej směrovat. Podle toho, jaký prostor průchodu světla dáte, a jaké mezery mezi jednotlivými kostičkami tedy vytvoříte, tak intenzivní světlo si pro interiér nastavíte. Zároveň si přitom můžete vyhrát s vizuální stránkou a vymýšlet s kostkami různé kreace, až nakonec Babele ani zdaleka nebude připomínat klasickou lampu se stínidlem.

Designéři z MID opět předvedli, že v jednoduchosti je krása, a že i obyčejný svítící válec a dřevěné kostky přírodní barvy dovedou oslovit třeba i více, než luxusní, drahé a vyšperkované modely.

http://design-milk.com/babele-lamp-is-like-a-giant-puzzle/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30