Lampa inspirovaná domácími mazlíky

Bc. Lucie Drahošová
5.12.2012
  • Design

S vtipným, ale funkčním řešením osvětlení interiéru přichází studio Pana Objects. To vytvořilo za pomoci jednoduchý linií i designu lampu, která připomíná čtyřnohého domácího mazlíka, který si na vás jednak posvítí, ale navíc stejně jako pes nebo kočka si umí i sednout, lehnout, nebo podat „tlapku".

Kreativní tvorba má v současném interiérovém designu své nezastupitelné místo. Lidé totiž stále častěji touží po věcech, které nejen že plní svou funkci, ale také skvěle vypadají, a často i pobaví a nadchnou neotřelou myšlenkou. Trh je totiž přesycen, a nestačí již jen mít věci - je třeba mít věci jedinečné.

Jedinečnost se mnohdy pojí také s vysokou cenou a komplikovaností. To ale není případ lampy Frank Lamp, která je naopak minimalistická. Frank (v překladu „Upřímnou") lampu tvoří dřevěný kvádr s jednou chybějící malou stěnou, která právě slouží k průchodu světla zevnitř kvádru. Opačná stěna je pak opatřena kabelem potřebným pro přívod energie. V dolní části kvádru pak najdete čtyři otvory, po dvou z každé strany, do kterých můžete zastrčit oválné „nožičky" lampy. Ty jsou přitom pohyblivé, takže je můžete různě natáčet tak, že kvádr symbolizující tělo domácího mazlíka mění svou pozici.

Mimo jednoduchost tvarů využívá Frank Lamp minimalismus i v barvách a zpracování. Kousek je totiž vyroben z bukového dřeva, které je pouze opracované, ale je zachována jeho barva a viditelná je i struktura. Pokud jde o rozměry, Frank Lamp je poměrně skladná lampička - zabere vám 21x19,5x16 cm.

Frank Lamp je velmi hravá a nabízí při malé námaze velký prostor pro kreativní úpravy. Každý den tak může na vašem nočním stolku stát lehce jiná lampička, aniž byste museli vydat mnoho energie, nebo nějaké finance. Pokud navíc z nějakého důvodu nemáte doma žádného chlupatého mazlíka, můžete se potěšit pohledem alespoň na tohoto designového, který vám bude věrným přítelem v oblasti osvětlení.

Pokud vás lampička Frank Lamp nadchla, potěší vás fakt, že se jedná o prodejný kousek, nikoliv pouhý koncept. Pořídit si jej můžete nejlépe na stránkách výrobce www.pana-objects.com, a to za 95 dolarů.

Zdroj a foto: http://www.design42day.com/2012/11/frank-lamp-by-pana-objects/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30