Lasturový dům přitahuje pozornost celého světa

Mgr. Sandra Vasková
11.8.2011
  • Architektura

Nachází se na ostrově Isla Mujeres v Mexiku, slouží pro soukromé účely i k pronájmu a bydlí se v něm přepychově! Řeč je o Conch Shell House, který doslova vypadá jako obří mušle, jež se nastálo zabydlela na souši. Patří k nejvýraznější architektuře této země, možná i celého světa. Je obklopen karibským oceánem, na nějž má překrásný výhled z okna.

Jedinečná příležitost se dostat blíže podmořskému světu a trochu jiným způsobem prožít den „nájemníků" lastury. Možná překvapí, že dům je postaven ze zcela tradičním materiálů jako je beton, dále pak z recyklovatelných a formovacích materiálů. Majitel domu Octavio Ocampo je známý umělec, jehož bratr Eduardo je architektem, který též vlastní dům na tomto ostrově. Na architekta kupodivu o něco více střídmý.

Dům je samozřejmě vybaven i stylově laděným nábytkem. V hlavní místnosti stavení nenaleznete žádné rohy, přesně jako u mušle. V patře je umístěna koupelna s umyvadlem (též ve tvaru lastury) a baterie vyrobené z korálu. Ručníky jsou umístěny v regálu z ulit, mušlí i jiných předmětů, které pochází z moře a najdete je na plážích. Jistě Vám také poslouží informace, že v domě naleznete dvě ložnice, další koupelnu, velkou vanu, bazén, klimatizaci a navíc je blízko moře, jak už to u mušlí bývá zvykem.

Zdroj a foto: beautifullife.info

 

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30