LED 2010 - světelný design v Miláně

Dagmar
31.12.2010
  • Design

Od poloviny prosince do 10. ledna můžete navštívit v italském Miláně festival světelného designu Light Exhibition Design 2010 (LED 2010), na kterém představují své výtvory přední světoví designéři. Město Milán se postaralo o netradiční vánoční výzdobu, když požádalo několik umělců, aby podle svého vyzdobili ulice, nároží a náměstí. Někteří z nich vsadili na ducha Vánoc, jiní se od probíhajících svátků zcela odpoutali. Každopádně však vytvořili mnoho zajímavých instalací, kvůli kterým se vyplatí do Milána zajet.

Jména jako Karim Rashid, Fabio Novembre, Luca Trazzi, Carlotta De Bavilacqua, Gilbert Moity nebo Matteo Thun zřejmě nemusím představovat. Spirálovitá růžová instalace od známého designéra Karima Rashida, který produkuje mnoho a mnoho návrhů, za které sklízí významná ocenění, „pověšené prádlo" z LED žárovek od Matteo Thuna, světelné květiny v parku od Gilberta Moityho, duhová aura nad řekou od Laury Inglese nebo světelní motýlci od Chiary Lampugnani jsou neuvěřitelnými, neopakovatelnými instalacemi, které si nemůžete nechat ujít.

Festival světelného designu je v Miláně každoroční záležitostí. Minulý ročník se soustředil hlavně na osvětlení budov a tak se mnoho Milánských historických staveb ocitlo v hávu tisíců různobarevných žárovek.

Zdroj a foto: ledfestival.it

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30