Lenny Kravitz fušuje do umění designérům

Mgr. Sandra Vasková
23.4.2012
  • Design

Lenny Kravitz se snaží přepracovat nádherná křesla série Mademoiselle, původně z dílny Philippe Starcka? Pravda i lež. U příležitosti letošního týdne designu v Miláně představili tito dva pánové výsledky vzájemné spolupráce!

I když jejich profese spolu až tolik nesouvisí, svazuje je přátelství a kreativní cítění. A díky tomu vznikla i exkluzivní kolekce šesti „přepracovaných" křesel uvedené série, kterou původně Starck navrhl pro italský nábytkový dům Kartell. Zpěvák Kravitz tomu všemu dodal šmrnc a odvážně se pustil do vylepšení návrhů čalouněného posezení. Textilie vybíral s odborníkem Starckem, jde zejména o exotické kožešiny. Ty v závěru poskytují úžasný prožitek s užívání tohoto nábytku, a zároveň tak vyjadřují charakter obou slavných mužů. „Philippe Starck úžasně podpořil můj návrh. Oslovil mne, jestli bych nechtěl znovu „přetlumočit" jeho dílo a já jsem z té myšlenky byl doslova nadšený," vypráví Kravitz. Nejde si nepovšimnout, že židle mají něco do rock´n´rollu.

Lenny tímto světu dokázal, že dokáže nejen utvářet hudební svět, ale i ten návrhářský. „Byla to skvělá spolupráce. Nyní může Lenny svou hudbu transformovat do hmoty - křesel, lamp a dalších výrobků. Pro něj to byla nová zkušenost, pro nás nově probádaná oblast," pochvaluje si Philipe.

Zdroj a foto: www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30