Levitující butik

Bc. Lucie Drahošová
24.10.2012
  • Interiér

Obchody s oděvy již dávno nesplňují pouze svou funkční stránku, tedy prodej oblečení a doplňků, ale stále více se zaměřují na design a estetickou stránku tak, aby prodejna zákazníky lákala už na první pohled. Skutečnou lahůdku v tomto směru připravilo tokijské studio Specialnormal Inc., které vytvořilo prodejnu s levitujícím interiérem, kde můžete zdmi hýbat jako mávnutím proutku.

Členění prodejny do menších sektorů je zcela přirozená věc, a dokonce ani pokud je toto členění realizováno pomocí mezistěn, nejspíš se nijak nepodivíte. Co už ale zarážející bude, jsou mezistěny levitující několik desítek centimetrů nad podlahou, a vznášejících se několik centimetrů pod stropem.

Nejde přitom o žádnou fantazii, naopak, řeč je o nové prodejně značky Note et Silence v obchodním centru v japonském Kóbe. Samozřejmě se ale nejedná ani o žádné kouzlo - mezistěny jsou zavěšeny na pevných konstrukcích, ale faktem zůstává, že na pohled vás během vteřiny uchvátí. Levitující bílé mezistěny s poličkami, půlkruhovými průchody a minimalistickou elegancí jsou jednoduše originální, a navíc praktické, neboť nabízí kreativní úložný prostor.

Tím ale designéři zdaleka neskončili. Jednotlivé mezistěny a bloky jsou totiž pohyblivé. V několik rovinách tak můžete měnit uspořádání interiéru v prodejně, a zákazníkům nabízet třeba každý den nový vzhled prodejny, aniž by to bylo příliš namáhavé. Možnost přizpůsobovat interiér je přitom ideální například při sezónních výprodejích nebo příchodu nových kolekcí, kdy může prodejce snadno přilákat zákazníka agresivnější prezentací určité skupiny zboží.

„Butik Note et Silence byl navrhován jako divadelní pódium, kde mohou být pohyblivé stěny a pokoje přesouvány tak, aby se měnila dispozice scény. Humor a hravost byly klíčovými prvky, když jsme začínali tento projekt," říká designér Shin Takahashi.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30