Levitující lampa

Bc. Lucie Drahošová
12.6.2012
  • Design

Lampa obvykle lítat neumí. To ale není případ dvojice Silhouette floating Lamp a Eclipse Floating lamp, jejichž stínítko poletuje volně ve vzduchu, přesně nad podstavcem. S ideou přišla designérka Angela Jansen, a vizuální efekt je přímo famózní.

Angela Jansen, designérka firma Crealev z Eindhovenu, se specializuje na levitační technologie pro kreativní i praktické využití, jako je i svícení. Z její dílny tudíž vyšla dvojice originálních stolní lamp, jejichž stínítka doslova létají.

Létá, nebo přesněji levituje konkrétně horní polovina stínítka lampy, a to ve vzdálenosti několika málo centimetrů nad podstavou s dolní půlkou stínítka. Samozřejmě se nejedná o žádné kouzlo ani zázrak, ale o moderní elektromagnetickou technologii. Magnet udržuje horní polovinu vzdálenou od spodní, zároveň ale díky své hmotnosti a gravitaci tíhne směrem dolů. Ve výsledku tak mezi oběma polovinami stínítka vzniká prostor, který upoutá každou vaši návštěvu, a minimálně několik týdnů bude jistě zajímavou atrakcí i pro vás.

V dolní polovině je přitom v obvodovém kruhu rozmístěno množství LED žárovek, což v kombinaci s prostorem mezi polovinami stínítka dává vzniknout intimnímu jemnému osvětlení, které je ideální pro romantický večer nebo relaxaci. Svůj podíl na kvalitě osvětlení mají přitom i zrcadla, která jsou umístěna na spodní straně horní poloviny stínítka.

Lampy jsou momentálně k dispozici dvě. Silhouette a Eclipse, přičemž celkový design obou je minimalistický.

Pokud jde o Silhouette, podstavec s nohou i stínítko je v tmavší kovové barvě, bez vzoru. Stínítko má pravidelné a rovné linie, které se sbíhají směrem nahoru, takže připomíná kužel. Noha je pak rovněž souměrná, ale členitější, v lehce retro stylu. Noha i podstavec jsou přitom vyrobeny ze dřeva. Rozměry lampy jsou na stolní lampičku mírně větší - noha s dolní částí má 42 cm, mezera je téměř čtyřcentimetrová, a horní levitující část má necelých 17 cm na výšku. Celkem tedy více než 60 centimetrů.

U Eclipse je noha průhledná, s rovnými liniemi, kdy dole se noha rozšiřuje a vytváří stabilní podstavec. Stínítko je válcovitého tvaru, v tmavé barvě.

Cena každého z modelů je 980 euro, a k dispozici je evropská nebo americká zástrčka. Koupit si je můžete online přes eshop.

Zdroj a foto: goodsie.com/store/light-light/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30