Levitující stůl Ingo Maurera

Bc. Lucie Drahošová
16.5.2013
  • Design

Každý běžný stůl má nohy - nebo přinejmenším jednu. Nemusí tomu ale tak být. Když se spojí hlavy designérů dohromady, může vzniknout třeba stůl, který téměř levituje. Přitom je ale plně funkční, a designově prostě skvostný.

S ideou „levitujícího" stolu Floating table přišel už v roce 2012 německý designér Ingo Maurer, který se svou myšlenku rozhodl převést do reality prostřednictvím britské značky Established & Sons.

Nakonec tak vznikly hned dva levitující stoly, jeden kulatý, a druhý obdélníkový - oba bez jediné nohy. Samozřejmě se ale nejedná o žádný kouzelnický trik. Stoly spočívají na opěradlech židlí, která jsou pro tento účel speciálně upravena.

Každá ze čtyř židlí okolo stolu má jen jedno opěradlo, a to konkrétně to levé, které je ale oproti běžným zvyklostem delší, takže může nést desku stolu, aniž by bylo znemožněno využívat židli k sezení.

Drobnou nevýhodou pochopitelně je, že celá souprava čtyř židlí a stolu je pevně spojena v jediný kus, a tak nemůžete židle nikam přemisťovat, přisouvat se blíže ke stolu, nebo naopak oddalovat. Stejně tak i sedání na židli chce speciální strategii, kdy se do židle usedá zboku, podobně jako třeba v tramvaji nebo autobusu, kde také nemůžete sedadlo odsunout.

Pokud jde o design, autor námětu využil barevně minimalistické kombinace černé a bílé, kdy židle jsou v černém matu a deska stolu naopak v bílém lesku. Linie jsou spíše jednoduché, a celé provedení tvarově minimalistické, což odpovídá modernímu stylu bydlení. Souprava vypadá jednoznačně poutavě, a jistě oživí jakoukoliv jídelnu. Z praktického hlediska má ale ještě řadu nedostatků, a rozhodně nerespektuje současný trend multifunkčního nábytku umožňujícího různé variace i využití. Pokud vás ale praktická stránka nezajímá a hledáte jen něco pro oko, Floating table bude tím pravým.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30