Lodičky, které cení zuby, ale nekoušou

Mgr. Sandra Vasková
5.3.2012
  • Móda

Mezi členy světové módy je Iris van Herpen známá pro naprosté překračování a boření starých hranic. Teď to znovu dokazuje a ohromuje své příznivce i všechny milovníky obuvi. Modely s pěkně nabroušenými zuby vycení i na Vás!

Doposud se zoubky pyšnily spíše klasické „fotbalovky", ale teď mají pořádné zubiska i boty této umělkyně. Na nich paní Herpen spolupracovala se společností United Nude. Ovšem nebyla to žádná sranda-práce. Zuby ve tvaru klínku bylo tak složité vytvořit, že vyrobit je bylo možné pouze za velmi pomalého formování sklolaminátu i karbonu, ze kterých se strašlivě vyhlížející kejháky skládají. Zatím není jisté, zda boty budou v limitované edici, jak tomu bylo u předešlých Herpeniných kolekcí, ale určitě stojí za to si na ně počkat.

Iris van Herpen vytváří design takový, že jej lze chápat i jako umění. Její výtvory jsou malá umělecká díla, prostřednictvím nichž mohou ženy celého světa vyjadřovat svůj jedinečný charakter. A tak Vás asi nepřekvapí, že podobné botky nosí i zpěvačky Bjork a Lady Gaga, obě známé pro svůj mnohdy excentrický vzhled a styl odívání.

Zdroj a foto : dezeen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30