Log Chop Bench -posaďte se u nás!

Dagmar
30.5.2011
  • Design

12. 5. 2011 byla na aukci vydražena trojmístná lavice Log Chop Bench, dílo studia The Practice of Everyday Design, které bylo demonstrací designu, vznikajícího v průběhu výroby. Log Chop Bench se totiž nezačal rodit na základě složitých výkresů, ale uvnitř hlav designérského dua David Long a Antoine Morris, kteří si pro svůj nápad vybrali vhodný kmen a najali dřevorubkyni, které detaily zadání vysvětlili jen okrajově. Jejím úkolem bylo kmen očistit od kůry a vysekat v něm tři místa k sezení. Dílo tak bylo výrazně ovlivněno osobou, která ho stvořila.

K finálnímu dopracování opět přistoupili samotní designéři, kteří hrubou, brutální práci „ozdobili" prvotřídními sedadly na zakázku. Nechali je vyrobit u vyhlášeného výrobce motocyklových sedel z jemné, červené kůže. Jejich tvar podobný diamantu hrubě osekané dřevo výborně doplňuje. Rustikální dílo oslavuje hrubou a přesto chirurgicky přesnou práci dřevorubců, díky které se podařilo vytvořit tento částečně futuristický a částečně naprosto přírodní kus moderního umění.

The Practice of Everyday Design je kanadské studio založené v roce 2009, jehož společníky jsou David Long a Antoine Morris, nadšenci produktového i grafického designu, umění a architektury. Zabývají se jak výrobou unikátních kusů, tak designu pro širší produktovou výrobu.

Zdroj a foto: everydaydesign.ca

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30