Louis Vuitton Island ozdobou zátoky i celého Singapuru

Mgr. Sandra Vasková
23.10.2011
  • Architektura

Studio Moshe Safdie se postaralo o další krásnou podívanou pro návštěvníky Singapuru. Okraj zdejšího zálivu nyní bude zdobit jeden ze dvou ocelových a prosklených pavilonů - Louis Vuitton Island. Na celém projektu se též podílel známý architektonický provokatér Peter Marino, který vnitřní prostory vybavil krystalovými doplňky, a dal jim tak nádech luxusního zaoceánského parníku.

Marino je také zodpovědný za všechny sídla Louise Vuittona po celém světě, ale toto singapurské je jedinečným dílem pro asijský trh. Návštěvníci se do něj mohou dostat skrze mostek, který se napojuje na podzemní tunel, a ten je pak vyvede přímo do středu nablýskaného showroomu. Zde si budou moci prohlédnout jemnou a elegantní výzdobu s podlahami a dřevem obloženými stěnami od architekta Marina. K vidění bude také úhlové schodiště s námořní balustrádou a skrze hlavní prostory hosté vystoupají až na horní palubu zalitou sluncem. Příjemnou a exkluzivní atmosféru doplňují navíc plovoucí stropy a šikmé okenní clony, které jako lichoběžníkové plachty korigují přirozené světlo.

Zdá se, že snad neexistuje žádný nedostatek, který by tento prostor měl.  Soukromý salonek, salonky v mezipatře s výhledem na přístav a zakotvené loďky i exhibicionický šatník z černé kůže, který nenavrhl nikdo jiný než zmíněný provokatér. To vše a mnoho dalšího tu příchozí najdou a jistě se pro ně návštěva stane opravdovým bohatým zážitkem, který jim jako dárek přibalí Louis Vuitton, a kde jim na rozloučenou zamává velký symbol samotné společnosti, jenž se majestátně tyčí na přední straně budovy.

Zdroj a foto: www.wallpaper.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30