Luxusní byt na čtyřiceti metrech čtverečních

Bc. Lucie Drahošová
30.7.2012
  • Interiér

Vytvořit krásný designový prostor v rozlehlé vile není až takový problém. Skuteční profesionálové to ale zvládnou i na 40m2. A nejen že prostor designově zkrášlí, ale dovedou jej opticky zvětšit a prakticky uzpůsobit tak, že si budete připadat jako v rozlehlém apartmá.

Ne každý si může pořídit velký byt, a mnozí po něm ani netouží, s ohledem na vysoký nájem i potřebu uklízet velký prostor. Když ale člověk zvolí malinký byt, je třeba dobře vážit každý metr, barvy, i uspořádání, což je do značné míry výzva.

Tuto výzvu se rozhodlo přijmout designérské studio Sfaro, a vzalo si „do parády" byteček o ploše 40m2 v izraelském městě Tel Aviv. Oproti původnímu vzhledu i uspořádání místností nezůstal skutečně kámen na kameni. Designéři zbořili veškeré mýty o tom, jak se místnosti organizují, a vymysleli originální uspořádání.

Střed obdélníkového bytu tvoří ostrůvek zahrnující koupelnu a toaletu, na který jsou z venkovních stran umístěny dále také vestavěné skříně, vestavěné police, obývací policová stěna a protáhlá kuchyňská linka. Kolem tohoto ostrůvku je přitom ze všech stran průchod, takže z krajních místností, kterými je obývák a na protější straně ložnice s pracovnou, můžete vidět až na druhý konec bytu. Prostor tak působí mnohem větší.

Dominantní barva je bílá, ve které je téměř všechno. Stěny, okna, dveře, vestavěné skříně, kuchyňská linka, obývací stěna, postel, i vybavení koupelny. Bílá zde funguje opět k optickému zvětšení a provzdušnění prostoru. Doplněna je podlahou v barvě přírodního dřeva, celkově je provedení velmi minimalistické, strohé, ale zato maximálně funkční s ohledem na omezené možnosti pokud jde o prostor. Každý milimetr je zde funkčně a přitom esteticky využit, a designéři jednoznačně dokázali, že i na čtyřiceti čtverečních metrech si můžete žít jako králové. Chce to jen nápady, a taky odvahu překračovat zažité stereotypy a představy o tom, jak má byt vypadat.

Zdroj a foto: www.sfaro.co.il

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30