Luxusní design Domu nebeských zahrad

Dagmar
8.3.2011
  • Architektura

Na turisticky frekventovaném a oblíbeném ostrově Sentosa poblíž jižních břehů Singapuru vyrostl malebný rodinný dům s poetickým jménem. Dům nebeských zahrad nese svůj název z důvodu množství zelených střech, které jsou na čtyřpodlažním domě naskládány tak, aby jeho obyvatelé mohli z každého patra vystoupit na krásnou, exotickou zahradu. Zvláštní a originální nápad z pera architektonického studia Guz Architects vznikl z důvodu snahy eliminovat nepříznivé podmínky pozemku, který je velice malý a těsně obstoupený okolní zástavbou.

Aby měl dispoziční program vhodnou velikost, vyhnali architekti dům do výšky čtyř podlaží. Centrální část tvoří vysoké atrium, kterým vede spirálovité, dřevěné schodiště. Atrium napomáhá i přirozené klimatizaci domu, fungující na principu komínového efektu. Od blízkých okolních stavení se dům odděluje plnými stěnami, umístěnými po stranách pozemku a otevírá se jen na přední a zadní stranu. Střecha prvního podlaží je mírně vykonzolovaná a každé další patro je ustupující. Střecha posledního podlaží je pak ladně zakřivená a dotváří dojem zeleného kopce, který má dům evokovat.

Dominantním materiálem je dřevo, bílá omítka a zeleň, která z domu doslova vyvěrá všemi směry. Výhled, který se z poměrně vysokého domu naskýtá, je nádherný, majitelé snadno dohlédnou i na nejvyhlášenější singapurské pláže, které z ostrova Sentosa dělají známou prázdninovou destinaci. Třešničkou na dortu je bazén se skleněnými stěnami, který tvoří zajímavé zátiší prvnímu podzemnímu podlaží.

Zdroj a foto: archdaily.com, Patrick Bingham Hall

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30