Luxusní letovisko na ostrově Tasmánie

Dagmar
17.2.2011
  • Architektura

Na nepříliš hustě obydleném ostrově Tasmánie, ležícím 240 km od jižního pobřeží Austrálie, vyrostlo v srdci národního parku Freycinet luxusní letovisko s neodolatelným výhledem na záliv Wineglass Bay. Saffire Freycinet, jak se rozsáhlý hotelový komplex jmenuje, je ležérně usazený v místní bujné vegetaci jako odpočívající, ohromný, lesklý pták. Jeho architektonický výraz reaguje na okolní prostředí, organická střecha se vlní podobně jako místní krajina a budova tak budí dojem, jako by na tomto místě stála odjakživa.

Autorem návrhu je tasmánský architekt Morris Nunn, interiér vyřešila architektonická společnost Chada Siembieda. Exteriér svou rozvlněnou, organickou formou reaguje jak na nedalekou mořskou hladinu, tak na hřebeny pohoří The Hazards, které se tyčí na druhé straně zálivu. Propojení interiéru s okolním prostředím je zajištěno množstvím prosklených ploch a nespoutaný pocit návštěvníků je umocněn vhodným užitím materiálů, které korespondují s původní divokou krajinou.

Jednoduchý, moderní design snoubí eleganci a luxus. Pětihvězdičkový hotel svým zákazníkům nabízí rozsáhlé služby a velmi příjemnou obsluhu, na kterou se na portálech hodnotících hotelové služby pějí jen samé ódy. Krajina Tasmánie má neobvyklé kouzlo, budova hotelu proto musela být do této neurbanizované oblasti navržena nadmíru citlivě, aby ho nijak nezničila. Přímo z hotelových pokojů, relaxačních prostor, restaurací a barů je úžasný výhled na Wineglass Bay i na pohoří The Hazards. A jak už to bývá, nevšední zážitky rozhodně nebývají laciné. Pokud si v tomto útulném přímořském letovisku budete chtít se svojí drahou polovičkou dopřát jeden jediný den, připravte si v přepočtu něco kolem 22 500 Kč.

Zdroj a foto: idesignarch.com, saffire-freycinet.com.au

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30