Luxusní prázdninový dům v Kapském městě

admin
15.9.2011
  • Architektura

Potřebujete tip, kam vyrazit v sychravých podzimních měsících na dovolenou? Co takhle na samý jih afrického kontinentu? V dovolenkové destinaci Camps Bay v jihoafrickém Kapském městě si můžete svobodně vybrat, který prázdninový dům je ten pravý. Dnes si představíme jeden, který do rodiny bílých luxusních vil přibyl v roce 2010. Je trochu speciální - s prostornou výměrou 335 m2 je totiž navržen primárně pouze pro jednoho jediného návštěvníka. Autorem je architektonické studio Luis Mira Architects.

Z toho vyplývá naprosto jiný přístup k navrhování dispozičního řešení. Prostor musí být kontinuální, co nejvíce propojený, aby ho obyvatel domu využil co nejlépe. Na druhou stranu, v případě přítomnosti většího počtu hostů musí být snadno modifikovatelný na klasicky členěný interiér, který poskytne všem přítomným dostatečné soukromí. Další specialitou, kterou dům nabízí, je jeho lokalita. Luxusní vila disponuje krásnými výhledy hned na dvě světové strany. Západně se rozprostírá nekonečný Atlantický oceán, východně přírodní rezervace Table Mountains.

Zařízení interiéru samozřejmě reflektuje krásnou přírodní scenérii. Jsou zde použity prosté přírodní materiály, které s bezprostředním okolím domu komunikují. Bylo také dbáno na zachování co největší čistoty a prostoty návrhu, protože největší dominantou je právě okolní krajina, která se do interiéru dostává prostřednictvím velkých prosklených ploch. Pro pobyt vně domu jsou určeny terasy s venkovním bazénem, ze kterých je vidět nejen na oceán, ale také na hory, vzdouvající se těsně za domem. Z důvodu dostatku světla a především vhodné cirkulace čerstvého vzduchu byly do hmoty domu včleněny dva dvory obehnané skleněnými stěnami. Jeden z nich tvoří propojení dvou ložnic, druhý je začleněn do interiéru hlavní koupelny.

Zdroj: artdomi.com, archdaily.com, Wieland Gleich

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30