Marina Bay Sand Hotel je největším v Singapuru a má největší bazén na světě ve výšce 200 metrů

Mgr. Sandra Vasková
20.6.2011
  • Architektura

Komplex se skládá ze tří hotelových věží propojených nádherným pískovým skyparkem s bazénem. Stavení oplývá svěžími upravenými zahradami, které jsou domovem pro 250 stromů, 650 druhů rostlin a rozpíná se na výměře tří fotbalových hřišť, cca na 12 400 m2. Najdete v něm více než 2 500 pokojů a apartmánů, a s tímto počtem se také stává největším v Singapuru.

Hoteloví hosté mají výhradní možnost používání stopadesátimetrového „nekonečného" bazénu. Největšího bazénu na světě se svým umístěním ve výšce 200 metrů. O tuto překrásnou architekturu se postaralo studio architektů Moshe Safdie. „Hotel má šikmé věže, které stojí ve strmějším svahu a to jej dělá jedním z nejsložitějších, který byl vůbec postaven. Skypark, o rozloze 1,2 ha, byl navržen jako tropická oáza a je delší než celá Eiffelova věž," uvádí architekti. Všechny pokoje nabízejí výhled na Jihočínské moře či panorama města Singapur.

Výhodou je, že i když nejste hotelovými hosty, můžete vstoupit do skyparku a navštívit zdejší vyhlídkovou plošinou a zažít neuvěřitelný výhled na okolí. Pakliže se ubytujete, tak si můžete vybrat z 2 561 pokojů osmnácti různých typů a klasických i 230 luxusních apartmá, které mají výsadní přístup do VIP prostorů zde umístěných. Vše se rozkládá na 55 patrech.


Pobavit i občerstvit se můžete v klubu Executive Club Lounge ve druhé věži, pochutnat si na snídani, odpoledním čaji i večerním koktejlu a těšit se výhledem na uvedený skypark. Umístěny jsou zde také různé velkolepé umělecké instalace, které sem dali architekti.  Příkladem může být keramická plastika „Rostoucí les" od šanghajského umělce Chongbin Zhenga, která zabírá bezmála 4 000 m2 v atriu hotelu. Tu se také nachází i několik barů ke stolování a restaurace, v nichž si pochutnáte na světových kuchyních, ale i tradiční asijské.

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30