Mario Philippona se inspiruje výhradně ženami

Bc. Lucie Drahošová
23.2.2012
  • Interiér

Každý umělec při své tvorbě potřebuje nějakou inspiraci. Někdo ji nachází v přírodě, někdo v minulosti, a někdo třeba v ženách. Příkladem třetího zmíněného je nábytkář Mario Philippona, který své zaujetí ženami rozhodně nezapře. Důkazem je jeho veškerá jeho tvorba, která baví, překvapuje, a zkrátka fascinuje.

O inspiraci obvykle dovedou umělci hovořit dlouhé hodiny. V případě Maria Philippony není ale potřeba se ani ptát. Původ své inspirace vyjadřuje a zobrazuje natolik přímočaře, že vám mnohdy dojdou slova. Ženy, ženské tělo, a to především ve své naturalistické a obnažené podobě, hraje v jeho kolekci Sexy Furniture hlavní roli.

Doménou tvorby Maria Philippony je interiérový nábytek vyráběný ze dřeva, a jak už bylo řečeno, svými liniemi inspirovaný výhradně ženami. Ženská ňadra v životní velikosti sloužící jako mísa na ovoce, ženská postava namísto stojanu na lampu, ženské nohy jako nohy stolu, nebo ženský klín a nohy jako důmyslný šuplík? Pro Maria Philipponu žádný div. Ženské tvary, křivky, linky, ale i pózy má evidentně okoukané a vypozorované do nejmenších detailů, neboť věrohodnost jeho nábytkových kousků je prostě famózní.

Kolekce Sexy Furniture nabízí řadu vysoce provokativních kousků, u kterých sám autor přiznává „erotický design", jako například zmiňovaná mísa či skříňka ve tvaru ňader, nebo stůl připomínající vaginu. Na druhou stranu se zde ale najde i několik puritánštějších kousků, jako je třeba stojan na vinné sklenice, jehož podstavu tvoří ženské nožky v lodičkách.

Od inspirace ženským tělem Mario Philippona přechází spíše k detailní, explicitní nápodobě, čímž rozhodně bourá zažité představy o tom, jak by mělo vybavení domácnosti vypadat. Naopak s gustem provokuje, šokuje, a baví. Pravda, ženská ňadra na jídelním stole nemusí být ideální pro hoštění vašeho šéfa. Na druhou stranu, pokud máte rádi recesi, nic vám nevykouzlí úsměv na tváři po ránu tak spolehlivě, jako když si můžete zubní kartáček a pastu vytáhnout ze skříňky naprosto věrné tvaru ženského poprsí. A krom toho máte jistotu, že tato ňadra udrží svůj tvar spolehlivě celé roky.

Zdroj a foto: http://sexyfurniture.nl/pagina2.html

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30