Martin Jakobsen představil novinky pro letošní rok

admin
16.11.2013
  • Design

Martin Jakobsen, student posledního ročníku katedry designu na Technické univerzitě v Liberci a zakladatel studia Jakobsen DesignTM, představil dva nové produkty, které navrhl pro holandskou značku Vinice. Po návrhu sklenic rEvolution, které zaznamenali ve světě velký úspěch, přišel s nápadem sklenic na koktejly nazvaných Halm.

„Halm znamená brčko. Odteď je také synonymem pro inovativní koktejlovou sklenici. Otočte ji vzhůru nohama a nalejte do ní až 300ml tekutiny. Zavřete ji pomocí silikonového uzávěru a dobře promíchejte. Vložte do ní brčko a užijte si váš drink. Němejte strach z dotěrného hmyzu nebo prachu kolem vás. Otáčejte sklenici - nevyteče z ní ani kapka! Ve sklenici nevzniká podtlak a díky malé drážce po obvodu uzávěru těsní a drží perfektně."

Že se nejedná jen o designovou záležitost, ale především o funkční výrobek svědčí fakt, že krátce po uvedení na trh se sklenice začali používat ve špičkových michelinských restauracích jakými jsou holandská „De Librije" nebo „Restaurant Hertog Jan" v Belgii.

Druhým produktem je karafa na vodu a víno s názvem Fino. „Vzhledem k rostoucí poptávce po doplnění sklenic rEvolution o karafu jsem se rozhodl pro její design použít jednotný prvek zkosené linie." Karafy mají objem 750ml a 1000ml.

Karafu je možno zakoupit zde >>

V letošním roce slavil Jakobsen se svými produkty úspěchy hned několikrát. Poté, co v únoru převzal cenu poroty Talent Designu, následovali nominace na zahraniční ocenění Accenture Innovation Award, Horecava Innovation Award a je jedním z finalistů ceny Galérie Nova za sklo. V současné době jsou jeho produkty distribuovány již do 22 zemí světa. Prodávají se například v Tokiu nebo Hollywoodu. V ČR se s jeho s produkty můžeme setkat ve sbírkach Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Severočeského muzea v Liberci, v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci n.N. a nově také v Moravské galerii v Brně.

Koupit on-line produkty od Martina Jakobsena >>

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30