Měkký oblý nábytek

Bc. Lucie Drahošová
17.4.2011
  • Interiér

Když se řekne obývací nábytek, obvykle se nám vybaví pohovka obdélníkového tvaru kombinující textil s kovem či dřevem. Změna je ovšem život, a tak B&B Italia nabízí mezi svými produkty i kolekci sedacího nábytku bez jediného rohu či ostré hrany, a to navíc takové, na kterém nespatříte jiný materiál než je měkoučký textil.

Pokud jde o „vychytávky", v kolekci kulatého nábytku se B&B Italia skutečně předvedla. První bod  si designéři zaslouží bezesporu za barvy. Zářivá žlutá, jasná rudá, praktická černá, ale i retro veselý proužek, to jsou dominanty kolekce, které vyhoví vkusu každého zájemce.

Druhý bod patří praktickým a šik nápadům. Každý z nás si jistě po dlouhém dni s radostí natáhne nohy, a odloží je pokud možno na pohodlnou měkkou podnožku. Zároveň ale všichni známe ten problém, kdy při určitém způsobu opření nohou podnožka klouže po podlaze a „utíká" nám. S tímto problémem se návrháři poprali velmi statečně. Pohodlnost podložky zajistili využitím měkké koule, připomínající klubko, a „neujíždění" zase provázkem, který spojuje podnožku s křeslem. Propojení navíc vypadá velmi stylově - jako by se od křesla odmotávalo klubíčko.

Poslední bod je pak za důmyslné použití oblých tvarů a příjemných materiálů. V celé kolekci nenajdete jedinou hranu, což je pozitivní zpráva nejen pro ty z nás, kteří mají doma malé neposedy, ale i ty, kteří kolem sebe čas od času nešikovně máchnou, a dokáží si rozbít loket i při sledování televize. Stejně pozitivní je pak absence chladných a tvrdých materiálů jako je dřevo nebo kov na povrchu nábytku. Nejen záda, ale i vaše ruce velmi rády spočinu na něčem hebkém a měkkém.

Kolekce inspirovaná přírodními kulatými tvary jistě zaujme oko nejednoho designového gurmána, originalita ale něco stojí, a v tomto případě začínáme na nemalé sumě Ł 2264 za jedno křeslo s podnožkou.

Zdroj a foto: bebitalia.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30