Mess - lampa alá bonsaj

Bc. Lucie Drahošová
25.6.2012
  • Design

Milujete eleganci i přírodu, a nevíte co zvolit pro svůj interiér? Pak volte Mess, luxusní lampu, která kombinuje nepravidelnou nespoutanost přírodních tvarů bonsají a kovovou eleganci tmavého hliníku. Smysl pro detail se jí přitom rozhodně nedá upřít.

Mess znamená v překladu nepořádek, ale také neuspořádanost, což je právě charakteristické pro kovovou lampu připomínající rostlinu. „Baví mě sledovat prvky vytvořené přírodou. Zdá se, že forma obyčejného stromu je chaotická, ale to není pravda. Všechny prvky v přírodě jsou systematickým chaosem," komentuje svůj designový výtvor autor Vasiliy Butenko.

Právě neuspořádanost, která je ale vysoce strukturovaná a promyšlená, se stala vodítkem pro tvorbu elegantní stylové lampy, lustru a stolní lampičky. „Cílem bylo vytvořit objekt v neuspořádané formě, ale s přísnou strukturou, protože bez ní nemohou být jednotlivé prvky smontovány," vysvětluje autor.

Zatímco podstavec a noha lampy je velmi jednoduchá, nenápadná, a klasických linií, stínítko tvoří množství drobných uskupení listů, soustředěných do růžic a umístěných na rámu. Ve finále tak tyto lístky vytvářejí kulovitou pomyslnou korunu stromu - stínítko. Celý model je do detailu propracovaný, takže i při pohledu z největší blízkosti nenajdete chybičky.

Barevné provedení je v matné černé, přičemž lampa je vyrobena z hliníku. Údržba je tedy díky matu nenáročná, a vzhled velmi elegantní a stylový, což je ideální kombinace. Smysl pro detail a precizní práce je vidět na každém milimetru výrobku, a je zjevné, že Butenko navrhování miluje. „Pomocí své tvorby se snažím ukázat lidem, že svět může být esteticky bohatý a krásný, a oni mohou být součástí tohoto světa," dodává designér s tím, že jeho snem je tvorba designových výroků pro všechny lidi, ne jen pro vybranou elitu, která si to může dovolit. Zdá se, že jsme svědky kombinace velké myšlenky a velkého talentu. Držíme palce...

Zdroj a foto: vasiliybutenko.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30