Mezi nebem a zemí stojí Maleny House

Mgr. Sandra Vasková
5.3.2012
  • Architektura

Nebe a hory, sklo a kámen. To vše dalo vzniknout malebnému od Bark Design Architects - Maleny House, který svými asymetrickými částmi doslova vykukuje do krajiny.

Stavení je svým ztvárněním v naprostém souladu s okolním hornatým prostředím. I materiály, ze kterých je vystaven. Kámen nechává dům působit jako ukotvený a robustní hrad, zatímco sklo navozuje dojem jeho téměř úplné transparentnosti a zdánlivé lehkosti vzdušného zámku. Dům má své vnitřní nádvoří vyplněné bazénem, jenž plynule lemuje zahradní zeď ze sopečného čediče. Maleny House je učebnicovým příkladem ekonomického řešení, autenticity, přírodních textur i experimentování. Nejnovější technologie se zde snoubí s tradičným řemeslným zpracováním. Stylem svého zpracování nezůstává jen u jedné kultury, například úpravy ploch i další detaily byly inspirovány japonských stylem Wabi Sabi, který vyznává krásu věcí v jejich neúplnosti, nedokonalosti i nestálosti.

Stavení využívá udržitelných zdrojů energie pro ochlazování i osvětlení. Pro výstavbu domu bylo využito dřevo z přilehlých lesů i kámen z místních lomů. Bohatě jej obklopuje i doplňuje zeleň různých druhů, návštěvníci se zde setkají i s originálním pojetí open-air chodby, která je provede vnitřním náměstíčkem i vnitřní prosklenou vyčnívající verandou, jež nabídne dalekosáhlý výhled na zdejší přírodní krásy.

Zdroj a foto: www.contemporist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30