Miami Design Forum 2010 zná svého vítěze!

Andrea
20.12.2010
  • Design

Miami Design Forum je jednou z největších mezinárodních přehlídek současnosti. Všichni, kteří v oblasti designu něco znamenají - tvůrci, kurátoři, sběratelé i nadšení návštěvníci toužící dozvědět se o novinkách současného designu, si každoročně jeden pracovní týden vyhrazují pro cestu do slunného Miami. Letošní poznámka Miami Design se v diáři vyjímala na dny 1. - 5. 12. 2010.

Právě v těchto dnech hostilo Miami Beach Convention Center hvězdy současného designu. Skladba programu byla skutečně pestrá. Od přehlídek současného designu, po historické výstavy designových kousků z přelomu století až po nahlédnutí přímo pod ruce některých tvůrců a jejich živým rozhovorům a vzájemné konfrontaci. Celý týden pak završilo slavnostní vyhlášení designéra roku. Tím se pro letošní rok 2010 stal německý designér Konstantin Grcic věnující se zejména industriálnímu designu a proslulý svými neortodoxními návrhy židlí.

Galerijní prostory představily klasický design ze sbírek největších designových sbírek Evropy i zámořských Států. Kolekce časem prověřeného designu k prohlédnutí i zakoupení nabídly newyorské galerie Barry Friedman Ltd, Demisch Danant či Sebastian and Barquet. Evropa byla zastoupena pařížskou Galerií Kreo či bruselským D and A Lab. Nechyběla ani Asie a soulská Seomi Gallery. Nejaktuálnější designovou tvorbu mladých tvůrců ukázala výstavní část „Design On/Site". Jejím cílem bylo za vydatné kurátorské podpory najít pro mladou vlnu vhodné sponzory a mecenáše. Industry Gallery tak představila futuristický design nábytku dvojice Teja Remyho a Reného Veenhuizena. Matter, mladá newyorská galerie, prezentovala světelné objekty a designové šperky autorky Lindsey Adelsman.

Neobvyklý zážitek všem návštěvníkům slibovala módní firma FENDI. Ta ve spolupráci s designéry ArandaLasch představila prostorové objekty nazvané „Modern Primitives." Neobvyklé na celé prezentaci bylo však to, že jednotlivé objekty, jejich návrhy a zpracování vznikaly v otevřené dílně přímo před zraky diváků, kteří se sami mohli svými nápady do procesu tvorby zapojit. Nedílnou součástí Miami Designu bylo i řešení otázek současného designu, včetně jeho financování a vystavování. V podobě televizní talkshow tak bylo natočeno několik živých záznamů společného rozhovoru designových tvůrců, kurátorů i sběratelů. Rozhovory byly vedeny tématem minimalismu, klasických řemesel i přesahů designu do jiných uměleckých oblastí. Všechny záznamy lze najít na webové stránce Miami Design Fora designmiami.com.

Zdroj : www.designmiami.com

Foto : Ian Witlen, miaminewtimes.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30