MINI rozšířilo rodinu o MINI Paceman koncept

Andrea
30.1.2011
  • Technika

Příznivci aut MINI pohybující se každodenně po městě se mohou radovat. MINI představilo nový návrh spojující klasické kvality značky s novými inovativními zejména sportovními prvky. Vznikl tak další člen oblíbené rodiny - MINI Paceman.

Paceman chce představovat novou kategorii auta. Řízení má být pro uživatele zábavné a zároveň mu má poskytovat širokou technickou výbavu, která zajistí bezpečný pohyb na silnici. Úspěch Pacemanu je proto důležitým krokem v rozvoji značky a jejího portfolia.

Paceman lze charakterizovat jako ideální vozidlo pro mladé, moderní extrovertně zaměřené městské obyvatele, kteří svoji osobnost rádi vyjadřují značkou. Ve svém exteriéru a tvarovém sportovním provedení sází Paceman zejména na mužské řidiče. Je totiž výsledkem spojení klasického typu MINI s čtyřdveřovým MINI Countryman, což z Pacemanu činí první sportovní kupé (SAC - Sports Activity Coupe) v segmentu malých aut. Stejně jako pro jakékoliv MINI je i pro něj zásadními znaky unikátní tvarový zjev, přizpůsobivost a dynamický objem.

Přestože se Paceman profiluje jako auto urbánního typu vhodné pro klasické městské popojíždění, nezklame ani na dlouhých cestách. Na ty vám posvítí typická široká MINI světla a zavazadla se bez problémů vejdou do prostorného zadního kufru krytého širokými dveřmi. Objemné dveře jsou typické i pro dveře vstupní na straně řidiče a spolujezdce. Robustní hmota auta sedí na tvarem karoserie a tmavých obloucích zdůrazněných kolech, které mají upoutat zákazníka hned na první pohled a podpořit tak sportovní vyznění konceptu. Efektně zdůrazněna je také střecha vozidla. Ta ubíhá horizontálně zpředu na záď, kde se rozšiřuje do pilíře tvaru C. Postranní okna tvoří jeden prodloužený celek až po zadní část auta, čímž dodávají celku auta značnou dynamiku a pohyb.

„Oproti více vertikálnímu designu MINI Countryman jsme u MINI Paceman kladli důraz na horizontální akcenty a zdůraznili šíři auta," vysvětluje hlavní ideu exteriéru hlavní designer firmy Marcus Syring. Výsledek už brzy budeme moci v rámci schválené sériové výroby posoudit sami. Koho tedy láká tohle svalnaté atletické MINI, ať začne šetřit do prasátka.

Zdroj: dexigner.cz, bmw.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30