Miniaturní skleník pro váš byt

Bc. Lucie Drahošová
23.8.2012
  • Design

Zatímco naše babičky a prababičky znaly jen bydlení v domech s hospodářstvím, my se houfně přemisťujeme do malých bytečků ve velkoměstech. To ale ještě neznamená, že se musíme vzdávat zahradničení. Díky moderním pomůckám totiž můžete mít stylovou zahrádku i u vás v bytě, například v miniaturním skleníku od firmy IKEA.

IKEA jednoznačně akcentuje na modernost své nabídky, a kromě důrazu na co nejnižší cenu se zajímá i o potřeby a přání svých zákazníků. Takto nakonec vznikl i miniaturní domácí skleník Socker, který při rozměrech podstavy 22x45 centimetrů umístíte pohodlně i do malého bytu. Pěstovat v něm pak můžete třeba bylinky pro chutnější vaření, nebo cokoliv co vás zrovna baví.

Design skleníku je poměrně klasický. Připomíná domeček s klasickou střechou, jejíž obě části můžete volně vyklápět, a díky úchytkám bude držet například i pootevřená. Do spodní části, připomínající akvárium, pak položíte vybrané rostlinky. Rám skleníku je stříbrně kovový a stěny jsou pochopitelně ze skla. Celé provedení je minimalistické, jednoduché a velmi stylové, co ž přesně odpovídá stylu značky IKEA. Pod názvem Socker kromě skleníku nabízí také kovové květináče různých velikostí, konvičku, nebo stojany na květináče. Ty však s větší mírou invence nepřicházejí.

Naopak skleník Socker nabízí konečně i v bytových podmínkách velmi vhodné prostředí pro růst semínek a rostlin. Největší trik je jednak v uzavřeném skleněném prostoru, který drží teplo, ale také ve střešním větracím otvoru, pomocí kterého lze umožnit cirkulaci vzduchu a regulaci vnitřní teploty. V Česku si tento malý zázrak můžete pořídit za velmi příjemných 299 korun, a třeba se tak konečně zase trochu vrátit zpět k přírodě a našim kořenům.

Zdroj a foto: http://freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30