Minimalistická čistota rodinného domu ve Španělsku

Dagmar
13.2.2011
  • Architektura

Jen několik kilometrů od španělského hlavního města Madrid vyrostl luxusní dům s rozsáhlou zahradou, jehož propracované prostorové uspořádání z něj dělá spíše uměleckou sochu než jen kus moderní architektury. Povrchy z pohledového betonu a travertinového mramoru se střídají s velkými prosklenými plochami, které opticky i pocitově propojují interiér s klidným prostorem rozlehlé zahrady. Návrh domu je založen na geometrické čistotě, propracovaném materiálovém řešení a elegantní kompozici. Díky výhodné severojižní orientaci mírně svažitého, obdélného pozemku jsou všechny prostory dostatečně prosvětlené a prosluněné. Hmota domu se sestává ze tří podlaží, z nichž jedno je částečně zapuštěné pod terén.

V nejnižším podlaží se nachází podružné prostory, jako jsou sklady zahradního nářadí nebo garáž. Je zde umístěné i domácí fitness - vnitřní bazén, vířivka, posilovna, sauna a masážní a relaxační pokoj. Dům disponuje dokonce i soukromým promítacím kinosálem. V prvním nadzemním podlaží jsou pak umístěné společenské prostory, jako je kuchyně, velký obývací pokoj, jídelna a salonek. V nejvyšším podlaží se nachází ložnice, pokoj pro hosty, knihovna, studovna a několik koupelen a šaten. Vertikální komunikace jsou zajištěny minimalistickým, přímým schodištěm a dokonce i výtahem. Zahrada je s domem architektonicky silně provázána, obvodové zdi vybíhají ze hmoty domu a zajišťují soukromí a intimitu. Venkovní prostor se tak stává díky rozlehlým proskleným plochám téměř součástí vnitřního obytného interiéru, jako by trávník byl jen realistickým zeleným kobercem, posetým květinami.

Dům je dílem španělského architektonického studia A-cero Architects a leží v nejbohatším městě Španělska Las Rozas. Jeho interiér je řešen minimalisticky a moderně s některými klasickými prvky, jako jsou koberce nebo bohatě zdobené židle. Pozemek o velikosti 1 368 m2 disponuje kromě umělecky ztvárněné zahrady ještě venkovním bazénem a vířivkou. Dům z něj ukrajuje část o ploše 762,47 m2. Podlahová plocha druhého nadzemního podlaží pak zaujímá už „jen" něco málo pod 300 m2. Opravdu luxusní a pohodlné bydlení má skutečně velkorysé parametry.

Zdroj a foto: www.a-cero.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30