Mobilní minidomek Diogene

Bc. Lucie Drahošová
8.8.2013
  • Design

Přemýšleli jste o pořízení mobilního domu, ale je pro vaše potřeby příliš velký? Pak vás oslní mobilní chatka Diogene, která je ideální pro víkendové přespání na venkově, nebo jako zahradní kancelář.

Za designem Diogene stojí designér Renzo Piano, který se nechal inspirovat řeckým filosofem Diogenem, který údajně proměnil chudobu v ctnost, odmítal luxus a hrdě žil a spal v obyčejném sudu. Minidomeček Diogene od Renzo Piana je sice také určen jedinému obyvateli, je skromných rozměrů, a také je vyroben ze dřeva. Jinak vám ale ve srovnání se sudem nabídne zcela jiný komfort.

Rozměry podlahy Diogene jsou pouhé 3,5 x 2 metry, na této ploše ale bez potíží nabízí v přední části výsuvnou pohovku, židli a stolek, v zadní pak sprchu a ekologické WC i kuchyňský koutek. Interiér je v designu dřeva s doplňky v červené, bílé a metalické barvě.

Zvenku designem připomíná klasický domeček s „áčkovou" střechou, jednoduchých linií, v jednolitém hladkém světlém designu hliníku. Střecha je pak také opatřena solárním panelem a kolektorem na dešťovou vodu, takže uspokojí požadavky na elektrickou energii i vodu pro bydlení.

Diogene bez potíží naložíte do nákladního auta, a tak se tentokrát můžete stěhovat rovnou s celým domem, a nemusíte ani balit nábytek a vybavení do krabic.

Své využití by novinka Diogene měla najít jednak v oblasti rekreace, kdy bude vyhovovat skromným uživatelům preferujícím přírodu před moderním komfortem, ale třeba i podnikavcům, kteří přesouvají dnes stále častěji své kanceláře z hlučných rušných velkoměst na zahrady svých domů.

Diogene existuje prozatím v jediném exempláři, který stojí v německém architektonickém parku Vitra Campus ve Weil am Rhein, kde je nejmenším objektem, ale zároveň největším projektem společnosti Vitra.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30