Móda čajových sáčků : slušivá, a chutná!

Bc. Lucie Drahošová
11.1.2012
  • Design

Čaj, to je lahodný nápoj, kterým řada z nás startuje svůj den. Pro některé znamená vaření čaje jen hození pytlíku do hrnku a zalití vodou, pro jiné je to téměř posvátný rituál, a pro jiné zase umění. Divíte se proč umění? Pak jste nejspíš neviděli „čajová trička" z dílny korejského designéra Soon Mo Kang.

Soon Mo Kang, jehož doménou je průmyslový design, patří mezi velké milovníky čaje, tedy přinejmenším pokud jde o zdroj inspirace. Čajové sáčky, které každý z nás běžně používá, se mu totiž staly posledním námětem k tvorbě.
Zatímco naše babičky znaly jen klasické sáčky  ve tvaru obdélníku, dnes výrobci vychvalují kulaté či dokonce pyramidové sáčky. Soon Mo Kang jde ale ještě dál a tvoří hotový „čajový šatník". Jednotlivým sáčkům dar totiž tvar miniaturních triček, a aby toho nebylo málo, ke každému tričku patří jeho vlastní ramínko, ve žluté nebo červené barvě. To je navíc nejen estetickou třešničkou, ale skvěle plní funkci zachránce tonoucího trička na dně hrnku. Sáček na ramínku totiž snadno zavěsíte za okraj nádoby.
Design triček je skvělý způsob jak se při pití čaje pobavit, překvapit návštěvu, nebo přesvědčit děti, že vaření čaje je vlastně hra. Pytlíčky ve tvaru triček jsou dokonale roztomilé, a zároveň s ramínky působí i lehce výchovně. Pokud totiž tričko poctivě nezavěsíte, i s ramínkem vám nenávratně zmizí pod hladinou, a vy jej pak budete muset pracně lovit.


K dokonalosti však Soon Mo Kang dotáhl nejen sáčky, ale také krabičku, ve které jsou sáčky uloženy. Ta je totiž stylově vybavena tyčinkou, fungující jako věšák, a právě na ní jsou v krabičce sáčky pověšeny, přesně jako byste koukali do šatní skříně. Průhledná čelní strana pak nabízí dokonalý výhled od první minuty.


Jak by drobné věšáčky zvládly hrnek se silnějšími stěnami, je sice otázkou. Avšak šance, že vám takovýto čajový sáček vykouzlí úsměv na tváři, ta je rozhodně vysoká.

zdroj a foto: lookslikegooddesign.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30