Moderní bydlení halí černá barva

Bc. Lucie Drahošová
16.4.2013
  • Architektura

Pokud jde o oblíbenou či vysněnou barvu fasády domu, vkus lidí se různí. Ovšem barva, se kterou přišli designéři z architektonického studia Studio Four Architecture, to je přímo čistá extravagance. Pro stavbu vily Ridge Road Residence totiž zvolili smuteční černou. Ale světe div se, spíše než smutek ve vás vyvolá dojem elegance a luxusu.

Výběr barvy fasády může být pro mnohé páry důvodem k výměně názorů. Vkus se mnohdy různí, a zejména pokud by vaši drahou polovičku napadla třeba černá, jistě byste se zdráhali. Jak se ale ukazuje, černá fasáda nemusí vypadat vůbec špatně. Důkazem je venkovský dům Ridge Road Residence stojící nově na předměstí australského Melbourne, který je kompletně v černém provedení.

Ridge Road Residence stojí ve svažitém terénu, který se architekti rozhodli kopírovat, a dům je proto stupňovitého vzhledu. Nosné konstrukce jsou z exteriéru i z interiéru v černém provedení, jehož temnota je zjemňována jednak masivními téměř celostěnnými okny, a potom také světlými vnitřními příčkami i podlahami. Černá barva mořeného dřeva v exteriéru a minimalistické přímé linie architektury domu, která působí poměrně stroze a chladně, je zjemňována průhledy do exteriéru. Venkovní zeleň je pestrá jak barvami, tak tvary, a skvěle dopomáhá ke zútulnění domu. Ten je jinak v modernistickém duchu výrazně (až fanaticky) minimalistický, s důrazem na funkčnost. Dominantní barvy jsou kromě zmíněné černé také bílá, která dominuje vnitřním mezistěnám a například kuchyňské lince, a béžová v několika odstínech, která okupuje podlahy, nebo třeba jídelní nábytek.

Celý dojem domu je elegantní a vznešený, na druhou stranu ale spíše formálnější a jakoby maskulinní, s ohledem na přísnou funkčnost a jednoduchost barev i linií vybavení interiéru. Do tradiční představy rodinného bydlení tak Ridge Road Residence nejspíš v současnosti nezapadne - ale kdo ví, co přinese zítřek, a jestli právě Studio Four Architecture nebude jednou vyzdvihováno jako posel nových trendů v bydlení.

Foto a zdroj:http://inthralld.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30