Moderní byt z vodárenské věže z roku 1931

Mgr. Sandra Vasková
14.3.2011
  • Architektura

Zdá se, že originální nápady a fantazie architektů i designérů je bezedná. Na našich stránkách jste si již mohli přečíst nespočet článků o různých neobvyklých staveních, přestavbách a inovacích. Snad jen tato tu ještě nebyla. Architektům Zecc se podařil téměř nemožný kousek - rozhodli se pro rekonstrukci historické vodárenské věže sídlící v Soestu v Nizozemí. Přeměnili ji na útulný příbytek, který má devět netypicky ztvárněných pater.

Jak si jistě dokážete představit, tuto přestavbu provázelo několik problému. A to zejména vzhledem ke konstrukci původního stavení. To se totiž potýkalo s nedostatkem světla, které scházelo v jeho interiérech. Potíž bylo třeba vyřešit, protože stávající titěrná okýnka byla zkrátka pro nové bydlení nevyhovující. A jak tedy dopadlo řešení této prekérní situace? Do věže bylo zasazeno obrovské okno, jež přesahuje celé tři patra a umožňuje přirozenému dopadu slunečních paprsků do jeho útrob. I přes takový zásah se původní vzhled věže nezměnil.

Všechny pokoje jsou pochopitelně kruhového půdorysu a spojení mezi nimi je zajištěno skrze schodiště. Dokonce se věž může pochlubit vlastní nekonvenční terasou, která je umístěna ve vrchním patře, odkud nabídne téměř nekonečný výhled do svého okolí.

Zdroj a foto: freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30