Moderní palác v Indii oslní hosty svou krásou

Mgr. Sandra Vasková
10.12.2010
  • Architektura

Adhra Pradesh, stát který leží na jihovýchodním pobřeží Indie, nedávno světu oznámil, že je vlastníkem jedinečného projektu s neuvěřitelně dlouhým názvem - LEED Gold Certified Hotel Park Hotel ve Hydrabad. Je to naprosto unikátní komplex, který se již od prvního pohledu vychloubá svým vzhledem a nese přízvisko „Moderní indický palác". Za Indii získal jako první osvědčení LEED Gold a byl označen za nejlepší nový projekt roku 2010 v Indii.

Nová designová lahůdka byla navržena společností Skidmore, Owings a Merill studio (SOM), která elegantně zkombinovala velmi moderní prvky s tradiční a populární indickou architekturou. Působivá fasáda je vyrobena z perforovaného plechu, který slouží také jako ochrana oken. Architekti při navrhování nezapomněli zohlednit ani místní podmínky jako denní světlo, orientace i klima.

Prioritou bylo maximalizovat množství přirozeného slunečního světla, a chránit tak budovu před nadměrným ohříváním. Vnitřní atrium stavení je umístěno poblíž hotelového bazénu, který obklopuje řada restaurací, barů a obchodů, jejž mohou hoteloví hosté navštívit. Bohatě si zde užijí také soukromí. Ze všech pokojů se jim naskytne nádherný pohled na jezero a celé okolí.

Foto a zdroj : news.architecture.sk/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30