Moderní perníková chaloupka od TOTeMS Architecture

Mgr. Sandra Vasková
5.4.2012
  • Architektura

Velmi útulná residence, která se nachází na odděleném ostrově poblíž Sarasota Bay, připomíná svým vzhledem přerostlý hříbek, při troše fantazie i perníkovou chaloupku. Z velké části je tvořen z dubového dřeva a pro ozdobu i využití je tu pro hosty přichystána houpací síť, ve které mohou strávit příjemné chvilky odpočinku s větrem ve vlasech.

Drobné stavení je kol dokola obklopeno krásnou přírodou plnou dřevin a svěžích rostlin. V domě návštěvníci objeví jednu ložnici, koupelnu, obývací pokoj s kuchyňským koutem i podkroví, které se skrývá pod zaoblenou střechou a poskytuje maximální soukromí. Od civilizace tu však domek úplně odříznut není, nedaleko sídlí další sousedé, kteří odteď mohou jen závistivě nakukovat přes ploty a vyhlížet za stromy. Poblíž  je také jezero, které má společné s tímto stavením molo, kde si mohou majitelé při skleničce vína vychutnávat teplé letní večery a sledovat hvězdnatou oblohu.

Zmíněná střecha je tvořena obloukovými nosníky z lepené borovice, které jsou ukotveny na zvýšených betonových deskách a pevně stojí na vbudované základně.  I interiéry jsou zkrášleny voňavým dřevěným obložením, doplněny o venkovní lemující balkon. Pánové z TOTeMS Architecture při návrzích vnitřních prostor dbali na to, aby působily co nejvíce přírodně, což také splnilo účel. Celá konstrukce je určena k navození dojmu organické architektury, která má slibnou budoucnost v ekologickém stavitelství.

Zdroj a foto: www.contemporist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30