Moderní relaxační koutek od studentů MIT

admin
22.10.2012
  • Design

Pokud se potřebujete soustředit na studium nebo práci, výrazně lépe se vám bude dařit v příjemném a pohodlném prostředí, které nabízí prostor pro relaxaci a usnadňuje soustředění. Kromě pohodlí a estetické přitažlivosti však hraje svou roli i dostatek čerstvého vzduchu ale i přístupnost moderních technologií. To si dobře uvědomují studenti architektury z MIT, kteří přišli s převratným exteriérovým odpočívadlem, jaké vás rozhodně zaujme.

Relaxace je nedílnou součástí našeho života. Není přitom nad to relaxovat pěkně v pohodlí, v esteticky příjemném koutku. Pak dokonce zvládáme relaxovat třeba i při práci nebo při studiu, a ani nám to nepřipadá namáhavé. Samozřejmě s ohledem na moderní dobu takový koutek musí být schopen připojit váš mobil nebo notebook ke zdroji elektřiny i na internet. Protože relaxovat ani studovat bez internetu již dnešní mládež téměř nedovede.

Výše uvedená fakta si dobře uvědomili studenti architektury z americké univerzity MIT (Massachusettský technický institut), kteří pod vedením profesorky Sheily Kennedy přišli s převratnou novinkou na poli relaxačních prostor, a sice kapkovitým lehátkem pro relaxaci i studium venku.

Lehátko s dřevěnou konstrukcí ve tvaru ležící kapky nabízí komfortní prostor k sezení i ležení. Prostor je svrchu krytý, takže drobný deštík ani ostré slunce vás nerozladí, a navíc nabízí zástrčky pro USB konektor, takže si můžete nabít třeba iPhone. Poplatků za elektřinu se přitom nikdo bát nemusí. Povrch relaxačního lehátka je pokryt solárními panely, které dobíjí baterii zabudovanou do lehátka, a vy z ní následně můžete směle čerpat zdarma získanou energii. Stejně tak ji ale můžete využít na osvětlení, které lehátko nabízí pro případ, že se do své činnosti zaberete natolik, že vás nevyžene domů ani západ slunce.

Studium i práce - obzvláště ta kreativní - se často odehrává v parcích na dekách či lavičkách, kde čerstvý vzduch umožňuje lepší okysličení mozku, a okolní příroda nabízí inspiraci pro tvorbu. „Soft rocker" od studentů MIT by však mohl tyto aktivity posunout na vyšší úroveň, a nabídnout ještě komfortnější a produktivnější využívání času. Designově přitom lehátko nijak neprovokuje, a naopak svými oblými tvary i přírodní barvou světlého dřeva zapadne do přírodního venkovního prostoru.

Zdroj a foto: http://www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30