Moderní residence dokonale zapadající do svého prostředí

Dagmar
24.2.2011
  • Architektura

Respekt k životnímu prostředí a ke kráse syrové okolní přírody přivedl investora a posléze i architektonické studio Kendle Design Collaborative k minimalistické vizi, která by svým tvarem i vhodným užitím materiálů nebyla svému okolí nijak na obtíž. Na okraji města Scottsdale ve státě Arizona tak vyrostl zajímavý, moderní dům, který ostrými lomenicemi střech koresponduje s pohořím na horizontu a barvami použitých materiálů naprosto zapadá do vyprahlé pouštní krajiny.

Neomítnuté betonové stěny se v některých místech noří do tvrdé země a ze strany od silnice celý dům uzavírají před očima nezvaných hostů. Z betonu je na této straně vyvedena i hradba, která dům obklopuje. Při pohledu od jezera se situace radikálně mění. Hojné použití prosklených ploch zajišťuje majitelům krásné výhledy na klidnou hladinu a odlehčuje konstrukci domu na takovou míru, že hmotná střecha obložená mědí vypadá, jako by se nad lehkou stavbou jen vznášela. Přímo před domem je plocha upravená pro pobyt obyvatel venku. Prostorný vnější bazén a posezení je efektivně stíněno. Betonové stěny jsou z domu vytaženy i na bocích a zabraňují tak narušení soukromí z okolních domů. Pozemek je ze strany od jezera ohraničen tyčovým, kovovým plotem.

Minimalistický a jednoduchý interiér je vyveden v zemitých odstínech, surový beton je doplněn tóny bílé, krémové, hnědé a černé. Na krajinářských úpravách pozemku spolupracovala společnost Floor & Associates a na návrhu a realizaci interiéru designér Jack Wosniak. Nezvyklé použití vody, která v jednom místě tryská z betonové stěny, pomáhá překlenout pouštní horka a navíc příjemně dotváří své prostředí pomocí zvuku a odrazů světla.

Zdroj a foto: design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30