Moderní residence mnoha tváří

admin
27.12.2011
  • Architektura

Dům, který se z každé strany „tváří" jinak. I tak by se dala charakterizovat Mont-ras Residence, která si propůjčila jméno po lokalitě, ve které leží - čtvrti španělského města Palafrugell. Z jedné strany dům působí jako pevnost - tlustá betonová stěna, vysoká přes dvě podlaží, obložená místním kamenem, je prostoupená jen několika malými okenními otvory. Ze strany od ulice dům naopak vypadá velice nenápadně a skromně. Z poměrně velkého stavení je z této strany viditelné pouze druhé podlaží, zasahující jen část skutečné rozlohy půdorysu.

Návštěvníci, přicházející k domu, jsou vedeni po dlouhém schodišti na úroveň nižšího podlaží. Až tam se jim otevře výhled na nejdůležitější a nejokázalejší stranu domu. Dům se zakusuje do svahu, a protože na většině své plochy je pouze jednopodlažní, od vstupu jsou vidět jen zelené střechy v úrovni nástupního terénu. Ze soukromé zahrady se ale všechny zabudované hmoty plně rozvíjí a ukazují tak skutečnou velikost domu. Dvoupodlažní část ústí na prostornou terasu, ostatní pokoje mají zajištěný přímý výstup na zahradu pomocí několika ocelových schodů.

Vnější fasády jsou tvořeny obkladem z místního kamene, na některých stěnách byl ponechán pohledový beton se silnými otisky dřevěného bednění. Stejně tak je tomu i v interiéru, kde studený beton s otisky dřevěných letokruhů a suků zvláštním způsobem ladí s dřevěnou podlahou. Celý interiér je řešený minimalisticky, s důrazem na maximální prosvětlení. Společenskému prostoru dominuje lomenicové ocelové schodiště s dřevěnými stupni a velký otevřený krb. Elegantní a stylově čistá residence je dílem dvou spolupracujících architektů - Marthy Garcia-Orte a Antonio Zamory.

Zdroj a foto: freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30