Moderní residence v jihoamerickém Peru

Dagmar
7.7.2011
  • Architektura

Sto kilometrů od hlavního města Lima vybudovala architektonická kancelář Longhi Architects impozantní rodinné sídlo, jehož dominantním materiálem interiéru i exteriéru je pohledový beton. Přes 1200 m2 prostoru vypovídá o velikosti a luxusu, který nová residence poskytuje svým obyvatelům. Pro oko Evropana je dům na první pohled prostý jakékoliv zeleně, ať už ve formě stromů, nebo obyčejné trávy. Místní nehostinná vegetace s architekturou domu souzní, minimalistická čistota je tedy na místě. Parcela je umístěná na mořských útesech a z prosklených částí domu se tak otevírá nádherný výhled na oceán.

Z architektonického hlediska je dům rozčleněn do dvou hlavních hmot, které se od sebe odlišují jak funkčně, tak materiálově. Jedna kostka z pohledového betonu je pojednána jako společenská zóna v prvním podlaží a jako hlavní ložnice v podlaží druhém. Druhá část domu je skleněná, jen s některými transparentními částmi. Ta slouží jako zázemí pro děti, s pokoji ve dvou podlažích. „Skleněný" kvádr je usazen na betonové podnoži a působí tak dojmem, jako by se vznášel nad zemí. Prostor mezi těmito dvěma části je pojednán jako schodiště, rozdělené na několik samostatných celků.

Autorem residence je architektonické studio Longhi Architects, jehož zakladatelem je architekt Luis Longhi, který studoval architekturu nejdříve v Limě, později v USA. V USA také vystudoval další obor, Počítačová animace v architektuře, který mu značně rozšířil obzory. Luis Longhi je nejen schopným architektem, ale také učitelem a scénografem. Po 13 letech praxe založil v roce 1994 své vlastní studio, v roce 2004 repezentoval Peru na Bienále.

Zdroj: longhiarchitect.com, freshome.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30