Motýlí sofa

Bc. Lucie Drahošová
5.5.2011
  • Design

Inspirace přírodou je v oblasti nábytku a bytového designu obecně přítomna od nepaměti. Květinové vzory, linie, motivy, to vše znaly už naše babičky. V současné době ale přichází inspirace přírodou v tak realistické formě, že vám nezbude než žasnout. Pohovka s povrchem posetým motýly je toho příkladem.

Možná už jste tu krásu, kdy se houf motýlů sesedne na jednom místě, a oku pozorovatele jsou k dispozici jen stovky třepotajících křídel, viděli v nějakém přírodopisném dokumentu. Pokud ne, vězte že je to doslova fascinující pohled. Není tedy divu, že tento pozoruhodný výjev inspiroval i zkušené designéry, a dal vzniknout pohovce Papillon Sofa.

Konstrukce pohovky je kovová, vidět jsou z ní však pouze podpěrné nožky. Plocha určená k sezení či ležení  je posetá desítkami látkových motýlů. Podklad tvoří motýli žluté barvy, kteří pouze prosvítají pod povrchovými fialovými. Někteří jsou navíc dozdobeni žlutými puntíky, a jako estetická třešnička je na ploše opěradla jeden žlutý motýl, který kontrastuje s temně fialovým podkladem pod ním. Velmi zdařilé je také umístění některých motýlků kolmo k podkladu, takže vyčnívají a vypadají skutečně jako živí.

Motýlci jsou vyrobeni ze sametového materiálu, takže jsou velmi příjemní na dotek, stejně jako na pohled. Zajímavým estetickým prvkem je pak pokračování povrchu pohovky, až na zem, čímž působí spíše jako přehoz, splývající až na zem.

Celá kompozice Papillon Sofa působí velmi originálně, a můžete si být jisti, že podobnou pohovku rozhodně neuvidíte u každého druhého známého.

Unikátní kousek pochází z dílny německých designérů. Konkrétně jde o autorský čin značky d.sign21, jejímž cílem bylo zachytit přírodu v její nejrealističtější podobě a přesunout ji do interiéru v praktické formě. Co dodat, povedlo se na výbornou...

zdroj a foto: homesresult.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30