Mušlovité vily pro golfové a lázeňské středisko od Zaha Hadid

Mgr. Sandra Vasková
9.2.2011
  • Architektura

Seznamte se prototypy vilek s výhledem na historické město Dubrovník v Chorvatsku, které patří do seznamu světového dědictví UNESCA. Jistě si je oblíbíte! Jejich jména jsou Rock a Shell a nastiňují celý architektonický styl Golf & Spa Resortu, který navrhla společnost Zaha Hadid Architects. Ten by se mohl skládat až ze 400 vil, hotelů a golfového hřiště.

Konkrétně tedy ze zmíněných vilek, dvou pětihvězdičkových hotelů, luxusních bytů, maloobchodních zařízení, lázní a osmnáctijamkového golfového hřiště, ke kterému navíc bude patřit golfový klub. I rozměry areálu jsou již určeny, pohybují se od 12 000 2 do 20 000 m2. Vily se nachází na okraji náhorní plošiny, odtud je malebný výhled na historické město Dubrovník.

Směrem na jih bude mít majitel takové vily výhled na moře i na město. Na severní straně se zase může kochat pohledem na krajinu lemovanou horami. Návrh Zaha Hadid Architects je jedinečný a zdůrazňuje smysl pro identitu a charakter. Je velmi expresivní, hýří sochařskou kvalitou i smyslem pro světlo a prostor. Právě světlo a překrásný výhled je hnací silou těchto stavení. Design je inspirován chorvatskou krasovou topografií. Typické krasové prvky, jako jsou například ostré hrany útesů, jeskyní a dolin, návrháře při práci inspirovaly.

Vila o sedmi ložnicích má tři podlaží a je úměrně vysoká k okolní krajině. Stojí na samotném okraji svahu. Přilehlý park a zahrada, která směřuje opět na sever, bude sloužit jako rekreační oblast, částečně také jako veřejná komunikace. Dům byl navržen tak, aby byl prostorný a dostatečně prosvětlen. Disponuje posuvnými dveřmi, které umožňují přístup k venkovní terase a dvorku. Inspiraci ve svém vzhledu si vzal z mušlí, jak už vypovídá název jedné z vilek. Takových, které můžete snadno najít podél celého chorvatského pobřeží.

Zdroj a foto : dezeen.com, zaha-hadid.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30